Dziurawa droga w gminie Masłowice. Doraźne łatanie nie pomaga

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

Droga powiatowa łącząca Masłowice z powiatem piotrkowskim jest w fatalnym stanie. Na jednym z fragmentów asfaltu nie ma w jednej trzeciej. Mieszkańcy martwią się o własne bezpieczeństwo.

Kilka dni temu do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy prosząc o interwencję w sprawie drogi powiatowej w gminie Masłowice. Dokładniej fragmentu w Masłowicach i Krerach aż do końca powiatu radomszczańskiego. Droga - co widać – gołym okiem jest w fatalnym stanie, jak mówią mieszkańcy dziury zalepione miesiąc temu znów się pojawiły, na nic doraźne łatanie ubytków. Ciężkie auta, które tą drogą się poruszają niszczą nawierzchnię – na pewnym odcinku asfalt się po prostu zsunął.

- Dobrze, że nic nikomu się nie stało – kwitują mieszkańcy.

Roman Janiec, mieszkaniec gminy Masłowice i dyrektor szkoły w Strzelcach Małych pokazał nam największe dziury w tej drodze. Sam był też świadkiem jak duże auto ciężarowe po prostu zaryło się w asfalcie, a sama nawierzchnia dosłownie spłynęła na pobocze.

- Stan tej drogi jest fatalny, rozumiemy, że są pewne problemy, że nie od razu można wszystko zrobić. Natomiast ta droga od lata domaga się gruntownej przebudowy… niestety w planach starostwa jest pomijana – mówi Roman Janiec.

Z wiedzy mieszkańca gminy Masłowice wynika, że władze gminy próbują też dofinansować tę inwestycję, kilkaset tysięcy złotych jest co roku oferowane jako wsparcie dla starostwo.

- Droga jest doraźnie łatana, miesiąc po naprawie, te dziury znów są. Stan tej drogi wcale się nie polepsza – dodaje Roman Janiec.

To droga powiatowa – jednak samorządu nie stać obecnie na kompleksowy remont.

- Faktycznie ta droga nie jest w najlepszym stanie technicznym, wymaga pilnego remontu. W poprzednich latach, na pewnych fragmentach była remontowana. Myślę, że jeśli tylko pojawią się pieniądze w budżecie powiatu to ta droga będzie remontowana. Jednak to są zbyt duże koszty by to zrobić w jednym etapie. Mamy już porobione pomiary pewnych odcinków – mówi Aleksander Broszkowski, naczelnik wydziału zarządzania drogami w Starostwie Powiatowym w Radomsku.

W starostwie szukają już wykonawcy by naprawić uszkodzony fragment drogi w miejscowości Krery.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Dziurawa droga w gminie Masłowice
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE