Dzisiaj aparat analogowy to już abstrakcja

Dzisiaj aparat analogowy to już abstrakcja Fot. M. Kołaczkowski

Powstała w Radomsku w 2017 roku. Jej zadaniem jest upowszechnianie fotografii, współpraca z innymi środowiskami twórczymi, upowszechnianie fotografii artystycznej, dokumentalnej, reportażowej oraz promocja miasta Radomska. Miejsce szczególne w działalności artystycznej zajmuje fotografia w szlachetnych technikach fotograficznych. Kto to taki? Zdradzamy. Fundacja Foto Pozytyw.

- Raz na dwa lata, raz na rok są osoby, które chcą sobie przypomnieć technikę robienia zdjęć aparatami analogowymi. Magię tej fotografii. Wtedy wszystko działo się ciemni. Jednak teraz większe zainteresowanie budzi fotografia w cyjanotypie (technika fotograficzna wykorzystująca światłoczułość soli żelaza, charakteryzująca się monochromatycznym obrazem w kolorze niebieskim, tworzonym przez błękit - red.) – opowiada Marcin Kwarta, prezes Fundacji Foto Pozytyw.

W poniedziałek 23 października gościem programu „W Temacie” na portalu Radomsko24.pl, będzie Marcin Kwarta, prezes Fundacji Foto Pozytyw. Premiera rozmowy o godzinie 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy do oglądania.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk marcin kwarta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE