Dziś protest ratowników medycznych

Dziś protest ratowników medycznych Fot. Urząd Wojewódzki w Łodzi

Ratownicy medyczni organizują dziś (30 czerwca) protest. Akcja rozpocznie się o godz. 12.00 przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia w Warszawie.

Ratownicy medyczni domagają się realizacji postulatów, które - jak czytamy na stronie Komitetu Protestacyjnego, nie zostały zrealizowane przez 4 lata przez kolejnych ministrów zdrowia.

Ratownicy chcą wzrostu wynagrodzenia zasadniczego o kwotę dodatku MZ, czyli o 1200 zł brutto do podstawy, do wysokości współczynnika co najmniej 0,95 dla wszystkich ratowników medycznych zatrudnionych na umowę o pracę w jednostkach finansowanych ze środków publicznych z równoczesnym zapewnieniem wzrostu stawek dla ratowników na umowach innych niż umowa o pracę (do końca lipca), zgodnie ze stawką godzinową dla ratownika zatrudnionego na umowę o pracę.

Oprócz protestu pod siedzibą Ministerstwa Zdrowia, ratownicy będą też protestować pod siedzibami Urzędów Wojewódzkich, m.in. w Katowicach, Szczecinie, Krakowie oraz Olsztynie.

- W razie braku realizacji postulatów w terminie pilnym rozpoczniemy przygotowania do ogólnopolskiej akcji strajkowej z głównym założeniem absencji ratowników medycznych w ich miejscu pracy - informuje w komunikacie Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych.

Więcej o:
ratownicy medyczni protest
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE