Dziś ma się rozpocząć remont ul. Krakowskiej w Radomsku. Będą objazdy i duże utrudnienia!

Dziś ma się rozpocząć remont ul. Krakowskiej w Radomsku. Będą objazdy i duże utrudnienia! Fot. UM Radomsko

W poniedziałek, 29 sierpnia 2022 r. zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu w związku z realizacją pierwszego etapu robót budowlanych w ramach remontu ulicy Krakowskiej (DK 91) w Radomsku.

Prace zostaną podzielone na trzy etapy. Etap pierwszy robót (od 29 sierpnia) będzie obejmował odcinek od ronda Braci Różewiczów do ulicy Jagiellońskiej. Przedmiotowy odcinek zostanie wyłączony z ruchu kołowego, ruch zostanie poprowadzony wytyczonymi objazdami.

Etap drugi obejmował będzie odcinek od kilometra 62+930 do skrzyżowania z ulicą Owocową – na tym odcinku ruch prowadzony będzie wahadłowo. Sterowanie organizacją ruchu odbywać będzie się przy pomocy sygnalizacji świetlnej.

Etap trzeci będzie obejmował odcinek od skrzyżowania z ulicą Jagiellońską do kilometra 62+930. Na tym odcinku ruch prowadzony będzie również wahadłowo. Sterowanie organizacją ruchu odbywać będzie się przy pomocy sygnalizacji świetlnej.

W ramach inwestycji wymieniona zostanie konstrukcja drogi. Następnie droga zostanie wybudowana od podstaw. Zadanie nie obejmie remontu chodników.

Koszt remontu to 8 mln złotych.

Inwestycja – zgodnie z pierwotnym planem miała potrwać do końca października 2022 r. Nie rozpoczęła się jednak w lipcu, jak początkowo zakładano.

Więcej o:
radomsko ulica krakowska radomsko remont inwestycja gddkia zmiana organizacji ruchu objazdy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE