Dziś burzowo w całym województwie. Możliwe są nawet trąby powietrzne

Dziś burzowo w całym województwie. Możliwe są nawet trąby powietrzne

IMGW wydało 3 stopień ostrzeżenia meteorologicznego dla naszego powiatu. Na dziś zapowiadane są gwałtowne burze wraz z opadami gradu, nie da się również wykluczyć wystąpienia trąb powietrznych. Do czerwoności rozgrzane będą również nasze termometry - temperatura w niektórych częściach województwa łódzkiego może wynieść nawet 37 stopni. Z tego też powodu RCB wysłało dziś SMS-y do mieszkańców regionu.

- Od rana będzie upalnie w całym województwie a temperatury na wschodzie powędrują nawet do 37°C. Niestety po południu możliwe nawałnice, które mogą nieść za sobą znaczne zagrożenie. Na daną chwilę na obszarze zaznaczonym szarym kolorem spodziewamy się rozwoju kilku burz superkomórkowych, które w późniejszej fazie mogą przekształcić się w większy układ — piszą na swoim profilu na Facebooku Łowcy Burz z województwa łódzkiego. 

(Źródło: Łowcy Burz Łódzkie/Facebook)

Sprawę w swoim poście skomentował również Tomasz Mazur, nauczyciel geografii w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku.

- Mogą powstać warunki do wystąpienia trąb powietrznych, raczej w skali F1, ale nie wykluczone są także w skali F3 (skala Fuijty) W skali F3 prędkość wiatru przekracza nawet 320 km/h, do tego grad, duży grad - pisze.

Więcej o:
burza imgw alert rcb zagrożenie nawałnica pogoda
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE