Dzień Ziemi w Publicznym Przedszkolu nr 5 w Radomsku

Dzień Ziemi w Publicznym Przedszkolu nr 5 w Radomsku Fot. K. Gajda

W Publicznym Przedszkolu nr 5 w Radomsku 21 kwietnia, zorganizowano Dzień Ziemi. Było wesoło, kolorowo i edukacyjnie.

Dzieci sadziły bazylię, robiły instrumenty muzyczne z materiałów recyklingowych oraz pod okiem Przemysława Kosowskiego, specjalisty zajmującego się zielenią z firmy Green Park badały drzewa na terenie przedszkola.

Dzień Ziemi (Earth Day), największe ekologiczne święto świata, obchodzone jest 22 kwietnia. Dodatkowo, Organizacja Narodów Zjednoczonych wyznaczyła te datę jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.

Pamiętajmy. Mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi troszczyć się o nią codziennie. Poniżej zaledwie kilka przykładów, co dobrego możemy zrobić dla środowiska: Zaplanujmy dzień bez samochodu – gdy tylko jest to możliwe zostawiajmy auto w garażu, korzystajmy częściej z roweru czy komunikacji miejskiej, poruszajmy się pieszo.

Gdy coś nam się zepsuje, naprawiajmy zamiast wyrzucać. Segregujmy śmieci. Pamiętajmy, że tylko niecałe 10% plastiku podlega recyklingowi dlatego na zakupach starajmy się wybierać produkty w szkle, puszkach lub papierowych opakowaniach. Robiąc zakupy, róbmy je z własną torbą, najlepiej bawełnianą. Woreczki foliowe rozkładają się ponad 400 lat!

Więcej o:
dzień ziemi pp nr 5 przedszkole nr 5 przedszkole radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE