Dzień Strażaka w Radomsku i powiecie

Dzień Strażaka w Radomsku i powiecie Fot. KPPSP Radomsko

W Polsce od 2003 roku obchodzony jest Dzień Strażaka. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne, obchody Dnia Strażaka 2020 w Radomsku i powiecie przebiegły w wyjątkowy sposób.

W poniedziałek 4 maja, na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej PSP w Radomsku zorganizowano uroczystą zbiórkę, w której uczestniczyli tylko strażacy dziś będący na służbie.

Zostały odczytane wyciągi z rozkazów o nadaniu wyższych stopni służbowych dla strażaków naszej komendy.

Na wyższe stopnie służbowe awansowało czterech oficerów, dwóch aspirantów, trzynastu strażaków z korpusu podoficerów oraz pięciu z korpusu szeregowych.

Następnie odczytane zostały listy z życzeniami dla strażackiej braci od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego oraz Komendanta Głównego PSP st. bryg. Andrzeja Bartkowiaka.

Uroczysty apel zakończył się wystąpieniem Komendanta Powiatowego PSP w Radomsku, bryg. Mariusza Wojcieszko, który podziękował strażakom za służbę, pogratulował nominacji na wyższe stopnie służbowe, a także przekazał strażakom życzenia od m. in.: Starosty Powiatu Radomszczańskiego, Prezydenta Miasta Radomska, Burmistrzów i Wójtów gmin powiatu radomszczańskiego, Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz szefów służb i instytucji współpracujących.

- Jak najmniej wyjazdów i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji - w dniu Świętego Floriana patrona wszystkich Strażaków, życzymy Wam zdrowia i pomyślności oraz satysfakcji z wykonywanej pracy, która tak naprawdę jest bezcenną służbą dla innych – życzył strażakom Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Z kolei strażacy z OSP z terenu Powiatu Radomszczańskiego, wyjechali swoimi samochodami bojowymi i uruchamiając syreny alarmowe wzięli udział w akcji „syrena dla strażaków”. Było to symboliczne pokazanie jedności i solidarności strażackiej braci w ten szczególny dzień.

Więcej o:
dzień strażaka straż radomsko osp radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE