Dzień Postaci z Bajek w OWR

Dzieciaki z Klubu Młodziaka przy Ośrodku Wspierania Rodziny, obchodziły nietypowe święto - Dzień Postaci z Bajek

Dzieciaki z Klubu Młodziaka przy Ośrodku Wspierania Rodziny, obchodziły nietypowe święto - Dzień Postaci z Bajek. Ten radosny dzień upłynął nie tylko na czytaniu i oglądaniu wybranych bajek, ale przede wszystkim pod znakiem ciekawych zajęciach i konkursów, których temat brzmiał „Moja ulubiona postać z bajki”.

- Nie trzeba było namawiać nikogo, aby powiedział jaka jest jego ulubiona postać i dlaczego. Dzieci prześcigały się spostrzeżeniami na temat ulubionych bajek i chętnie o nich opowiadały. Natomiast rodzice mieli okazję wrócić wspomnieniami do swojego dzieciństwa i opowiedzieć swym pociechom o ich ulubieńcach - mówi Magdalena Staniszczak, wychowawca w Klubie. Maluchy z entuzjazmem brały udział w kolejnych zadaniach przygotowanych przez opiekunów takich jak: kolorowanie ulubionej postaci z bajki, konkurs z rekwizytami związanych z wybranymi bajkami, wymyślanie historii na podstawie „niemej” bajki.

Dzień Postaci z Bajki stał się również pretekstem do przeprowadzenia swobodnej dyskusji z rodzicami na temat prawidłowej selekcji bajek i wpływu bajek na kształtowanie się osobowości i psychiki dziecka.

Więcej o:
ośrodek wspierania rodziny owr owr radomsko klub młodziaka
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE