Dzień Pluszowego Misia w Klubie Młodziaka

Wszystkie dzieci kochają misie, to jedna z najbardziej znanych i lubianych zabawek. Również dorośli wracają pamięcią do pierwszego ukochanego misia. Od ponad stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie.

Wszystkie dzieci kochają misie, to jedna z najbardziej znanych i lubianych zabawek. Również dorośli wracają pamięcią do pierwszego ukochanego misia. Od ponad stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie. Dzień Pluszowego Misia zorganizował Klub Młodziaka działający przy Ośrodku Wspierania Rodziny.

Miś jest obecny w każdym domu. W łóżku dziecka, na półce w pokoju, czasami schowany w kartonie na strychu. To z misiem dzieci często dzielą się radościami i smutkami, jemu powierzają największe tajemnice. Miś pociesza, dodaje otuchy i do niego dzieci przytulają się kiedy zasypiają. Jest przyjacielem, który jest zawsze, kiedy go najbardziej potrzebują.

25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Również dzieci z Klubu Młodziaka obchodziły ten dzień pod hasłem "Miś - mój mały przyjaciel".

- Celem zajęć było, m.in. przybliżenie historii pluszowego misia, przedstawienie różnych sylwetek misia - bohaterów literackich, filmowych i muzycznych - Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Colargola, zachęcenie do szanowania i dbania o zabawki, wdrażanie do wypowiedzi na bliski dzieciom temat, zachęcanie do wspólnego śpiewania piosenek oraz zabawy przy muzyce - powiedziała Małgorzata Bergier, wychowawca w Klubie.

Dzieci przyniosły z domu swojego ulubionego misia - pluszaka. Razem z misiami brały udział w gimnastyce porannej, zabawie ruchowej "Misie i miód", a także smakowały "małe co nieco" w zabawie "Misiowe smaczki". Odbyły się również zajęci plastyczne, na których dzieci wykonały misia wyciętego z kółek kolorowego papieru i przykleiły go na karton.

Dużą niespodzianką i atrakcją dla dzieci było pojawienie się Kubusia Puchatka i Tygryska. Wspólnie z dziećmi nasi goście bawili się przy piosenkach "Jadą, jadą misie", "Pokochaj Pluszowego Misia", "Prywatka u Misia Uszatka". Kubuś Puchatek na pożegnanie zostawił dzieciom słodką niespodziankę, a dzieci zaprosiły Kubusia i Tygryska do ponownych odwiedzin w Klubie Młodziaka.

Więcej o:
ośrodek wspierania rodziny owr owr radomsko klub młodziaka dzien pluszowego misia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE