Dzień Patrona w PSP nr 8 w Radomsku

Dzień Patrona w PSP nr 8 w Radomsku Fot. Klaudia Gajda

W środę, 18 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Radomsku odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona ph. „Jan Paweł II Przyjaciel Dzieci". Szkoła nosi imię Przyjaciół Dzieci - koncepcja tego imienia jest taka by co roku obierać innego patrona - związanego z dziećmi. W tym roku wybrano Jana Pawła II. Przez cały rok dzieci poznawały życiorys i twórczość Papieża Polaka.

- Chcemy przez imię patrona uhonorować nie tylko lokalnych, bardzo bliskich przyjaciół, ale również wskazać naszym uczniom piękne postawy Przyjaciół Dzieci, Przyjaciół, którzy mogą wskazać naszym wychowankom właściwe, ważne, ponadczasowe i uniwersalne zasady postępowania. Taką postacią jest wybitny polak, wielki papież, również honorowy obywatel miasta Radomska św. Jan Paweł II. A data dzisiejszego święta naszej szkoły nie jest przypadkowa dziś 18 maja obchodzimy 102 rocznicę urodzin Jana Pawła II i to jemu poświęcamy tą uroczystość - mówiła Anna Grzywacz, dyrektor PSP nr 8.

Uczniowie pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli przygotowali część artystyczną. Były ulubione pieśni Jana Pawła II, uczniowie cytowali także najbardziej znane cytaty Papieża Polaka.

- Dobre rzeczy zawsze rodzą się tam, gdzie zbierają się dobrzy ludzie, gdzie jest przestrzeń dla marzeń. Szkoła jest takim miejscem. Tu są kształtowane prawdziwe wartości życiowe, tu rodzą się najpiękniejsze i najbardziej nieprawdopodobne marzenia, tu dorastają twórczy i utalentowani młodzi ludzie. Trzy lata temu obchodziliśmy uroczystość nadanie imienia naszej szkole imienia Przyjaciół Dzieci jest to dla naszej placówki zaszczyt i wyróżnieniem. Pragniemy, aby naszą społeczność szkolną przez życie prowadziły te postaci, które swym działaniem dowiodły, że przyjaźń dla dzieci to: otwartość, wsłuchiwanie się w drugą osobę, solidarność z nią oraz po prostu sympatia, zrozumienie i tolerancja - powiedziała dyrektor szkoły.

W ramach wydarzenia zostały zorganizowane: Międzyszkolny Konkurs „Portret Świętego Jana Pawła II" oraz Międzyszkolny Konkurs „Naszemu Ojcu Świętemu śpiewajmy". W konkursie plastycznym I miejsce zajęła Iga Borowiec z PSP nr 6 w Radomsku, II miejsce przypadło Oliwii Kałuży z PSP nr 1 w Radomsku a III przyznano Weronice Piotrowskiej z PSP nr 7 w Radomsku. W konkursie wokalnym przyznano trzy I miejsca - Julii Kaźmierskiej, Kindze Jurczyk i Michalinie Michoń.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku.

Więcej o:
dzień patrona dzień patrona psp nr 8 psp nr 8 psp nr 8 radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE