Dzień Otwarty w Miejskim Domu Kultury w Radomsku

Dzień Otwarty w Miejskim Domu Kultury w Radomsku Fot. Dzień Otwarty w MDK zorganizowano 20 września

W niedzielę 20 września, o godz. 10 rozpoczął się Dzień Otwarty w Miejskim Domu Kultury. Goście mogli zapisać się na odbywające się w MDK-u warsztaty, a także spotkać się ich instruktorami.

Jak zapewnia nas dyrektor Krzysztof Zygma, pomimo pandemii koronawirusa i związanych z nią obostrzeń, pracownicy MDK-u przygotowali szeroką ofertę dla osób w każdym wieku.

- Będą zajęcia taneczne, choć nie wszystkie, bo nie na wszystkie otrzymaliśmy zgodę, będą zajęcia plastyczne, teatralne – mówię tu o grupie Rekwizytornia i Scena Poezji, znajdzie się też miejsce dla warsztatów filmowych i fotograficznych. Co dwa tygodnie będzie też można pograć w szachy. Poza tym powraca Radomszczańska Kapela Podwórkowa i chór dla seniorów – mówi.

Dodaje też, że warto pośpieszyć się z zapisami – liczba miejsc jest bowiem ograniczona.

- W salach, w których odbywają się warsztaty, nie może przebywać więcej niż 14 osób. Największy problem mamy z grupami plastycznymi, bo w galerii nie może być więcej niż 4 osoby. To dla nas duże wyzwanie, stąd opóźnienie w starcie zajęć: zawsze ruszały już w połowie września, tym razem zaczną się dopiero 1 października – podkreśla.

O godz. 10.30 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbyło się także podsumowanie projektu „Mapa Pamięci: Radomszczańscy Patroni Ulicy”, dofinansowany przez Muzeum Historii Polski i zrealizowany przez Krystiana Bugaja, Wiktora Frankowskiego, Klaudię Koch, Julię Kościołek, Patrycję Łyp, Agatę Nowak, Gabriele Sortino, Kingę Ślęzak, Alicję Wojcieszko i Antoninę Zielonkę. Koordynatorem projektu była Marta Renik, a warsztaty poprowadzili Artur Szponder, Tomasz Zawadzki, Sebastian Pierchalski, Jolanta Dąbrowska i Agnieszka Biedrzycka.

Na gości czekały także warsztaty szachowe i Niedzielny Poranek Filmowy, podczas którego wyświetlono „Podróż po Szafran” z serii „Mami Fatale” oraz „Agatkę i wiatr” z serii „Agatka”.

Dodatkowo, o godz. 16 rozpocznie się koncert Radomszczańskiej Kapeli Podwórkowej, a o 17.45 – projekcja filmu „Mulan”. Na sam koniec dnia coś dla trochę starszych widzów – film „25 lat niewinności. Historia Tomka Komendy” o godz. 20.

- Robimy wszystko, żeby dom kultury funkcjonował pomimo ciężkich czasów. Trudno mi odpowiedzieć, czy zainteresowanie w tym roku będzie większe czy mniejsze. Na pewno chcielibyśmy, żeby MDK tętnił życiem, żeby była tu cała masa młodych artystów. Ale ze względu na COVID-19 warunki mamy, jakie mamy – zapewnia Krzysztof Zygma.

autor: M. Patalan

Więcej o:
mdk dzień otwarty w mdk radomsko mdk radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE