Dzień Myśli Braterskiej 2013

Dziś harcerze i skauci na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej

Fot. archiwum Hufca RadomskoDziś harcerze i skauci na całym świecie obchodzą Dzień Myśli Braterskiej.

Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni obchodzone co roku 22 lutego przez harcerzy i skautów na całym świecie. Data święta wzięła się stąd, że w tym dniu urodziła się najważniejsza postać w dziejach skautingu - sir Robert Baden Powell (1857 r.).

W Dniu Myśli Braterskiej skautowa rodzina przesyła sobie różnego rodzaju życzenia, spotyka się ze sobą, uczestniczy w wieku akcjach mających na celu promowanie szczytnych idei.

Radomszczańscy harcerze wykorzystują do tego m.in. Facebooka. Od wczoraj osoby związane z harcerstwem masowo zmieniają sobie zdjęcia profilowe na takie, w których są w mundurach lub z innymi elementami świadczącymi o przynależności do Związku Harcerstwa Polskiego.

Ponadto o godz. 18. na placu 3 Maja harcerze zbierają się aby zaśpiewać piosenkę "Harcerskie Ideały" oraz puścić w niebo lampion.

- Wszystkie osoby chętne zobowiązane są do przybycia z karteczką na której z jednej strony będzie ta cecha, dziedzina, która dla was liczy się najbardziej (przyjaźń, współpraca, itp.), a na drugiej lilijka w kolorze waszego środowiska! - zachęcają organizatorzy.

Więcej o:
harcerze zień myśli braterskiej skauting harcerstwo skaut rober baden powell święto facebook akcja lampion
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE