Dzień Kota w MDK. Zdjęcia

Kilkaset osób odwiedziło w niedzielę 16 lutego Miejski Dom Kultury w Radomsku. A wszystko to z okazji obchodów Dnia Kota.

Kilkaset osób odwiedziło w niedzielę 16 lutego Miejski Dom Kultury w Radomsku. A wszystko to z okazji obchodów Dnia Kota.

Koty to wyjątkowe stworzenia. Mają ogromną rzeszę swoich wielbicieli na całym świecie, są chyba najpopularniejszymi zwierzętami w Internecie i oczywiście mają swoje święto - Międzynarodowy Dzień Kota, obchodzony corocznie 17 lutego. W Radomsku Dzień Kota obchodzono po raz drugi, a organizatorami wydarzenia był Miejski Dom Kultury przy współpracy z Radomszczańskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami, Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt i Stowarzyszeniem Hodowców Kotów Supreme Cat Club.

 

W ramach radomszczańskiego Dnia Kota w MDK-u zorganizowano wystawę kotów rasowych. Radomszczanie mogli na niej zobaczyć wyjątkowe koty przeróżnych ras - Maine Coon, brytyjczyki, sfinksy, kota syjamskiego, perskiego, seszelskiego, kanadyjskiego czy radgolia. Rasowe koty - o przeróżnym umaszczeniu i wielkości - zachwycały nie tylko dzieci, ale również dorosłych.

 

Celem Dnia Kota była także pomoc bezdomnym zwierzakom znajdującym się na ulicach Radomska. W holu MDK-u obejrzeć można było zdjęcia zwierząt znajdujących się pod opieką radomszczańskiego schroniska, na odwiedzających czekało także stoisko Radomszczańskeigo Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, na którym można było zakupić biżuterię, książki czy ozdoby do domu. Pieniądze z kiermaszu w całości zostaną przeznaczone na działalność RTOZ. W trakcie kiermaszu zebrano ponad 950 zł. Dodatkowo 350 zł oraz koce i ręczniki do MDK-u dostarczyli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego, ktorzy w swojej szkole zorganizowali akcję "Daj piątaka dla kociaka".

 

Radomszczanie chętnie zostawiali także karmę i żwirek dla bezdomnych zwierząt, a najmłodsi dzięki makijażowi zamieniali się w kolorowe koty.

 

Dzień Kota odbył się dzięki wsparciu sponsorów, którymi byli:

Urząd Miasta Radomsko; ESBANK Bank Spółdzielczy; Sklep zoologiczny IGUANAZOO w Radomsku; Dom Weselny „Finezja”; Lecznica dla zwierząt, Radomsko, ul. Wilsona 21; Gabinet weterynaryjny DOG-WET Grzegorz Wasiluk, Gabinet weterynaryjny Tomasz Olczyk.

 

FOTOGALERIA

Więcej o:
dzień kota mdk rtoz kot zwierzęta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE