Dzień Dziecka w Muzeum Regionalnym w Radomsku

Dzień Dziecka w Muzeum Regionalnym w Radomsku Fot. Klaudia Gajda

Muzeum Regionalne w Radomsku oraz Centrum Nauki Kopernik przygotowały na Dzień Dziecka wyjątkowe spotkanie z nauką. Były efektowne eksperymenty a do tego fachowa wiedza oraz doskonała zabawa. Uczestnicy zajęć w pół godziny sprawdzali ile można dowiedzieć się o fascynujących obliczach nauki.

W środę, 1 czerwca drzwi Muzeum Regionalnego w Radomsku niemal się nie zamykały, a to ze względu na atrakcje jakie placówka przygotowała dla dzieci i młodzieży z okazji ich święta. Ekspertka z Centrum Nauki Kopernik pokazywała zajmłodszym ciekawostki związane z tajemnicami umysłu i fizyki. 

- Każde z doświadczeń było dostosowane do grupy wiekowej, tak by nie były ani zbyt trudne ani za łatwe. Grupy szkolne mogły uczestniczyć w trzech doświadczeniach, a oprócz tego zwiedzać także nasze wystawy stałe oraz czasowe - mówi Alina Wilkoszewska z radomszczańskiego Muzeum.

Dla dzieci przygotowano trzy doświadczenia:

„Morskie opowieści o równowadze” – podczas tego doświadczenia dzieci wyruszyły w morską podróż. Zastanawiały się czym spowodowana jest choroba morska? Dlaczego ładunek na statku musi być rozłożony równomiernie? Jak wyznaczyć środek ciężkości Bałtyku? Kluczem do rozwiązania tych tajemnic była równowaga.

„Muzyka” – podczas tego doświadczenia dzieci spoglądały na muzykę okiem fizyka i przekonały się, że wszystko może być instrumentem.

„Umysł przyłapany” – podczas tego doświadczenia dzieci sprawdzały jak mózg radzi sobie z pułapkami, zastawianymi przez zmysły. Przekonały się, jak iluzjoniści oraz spece od reklamy wykorzystują wiedzę o funkcjonowaniu umysłu, oraz jak różnorodnie postrzegać można otaczającą nas rzeczywistość.

Więcej o:
dzień dziecka muzeum muzeum radomsko muzeum w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE