Dzielnicowy z Lgoty Wielkiej pomógł bezdomnemu

Dzielnicowy z Lgoty Wielkiej pomógł bezdomnemu

Dzielnicowy z posterunku policji w Lgocie Wielkiej pomógł znaleźć schronienie bezdomnemu, który od września mieszkał samotnie w lesie.

Po interwencji policjanta, 61-letni mężczyzna został umieszczony w Schronisku dla Osób Bezdomnych w Radomsku gdzie otrzymał „dach nad głową” i ciepły posiłek. Nie spędzi już samotnie Świąt.

17 grudnia, dzielnicowy z Posterunku Policji w Lgocie Wlk. został poinformowany, że w lesie w rejonie miejscowości Zakrzówek Szlachecki od kilku miesięcy mieszka w namiocie samotny mężczyzna.

Z relacji wynikało, że miejsce, w którym bezdomny miał mieć swoje schronienie jest oddalone około 200 metrów od zabudowań. Wspólnie z pracownikami GOPS-u  z  UG w Ładzicach policjant rozpoczął sprawdzanie wskazanego terenu. W lesie zobaczyli namiot typu IGLO. Faktycznie przebywał tam 61-letni mężczyzna.

Okazało się, że samotnie mieszka w takich warunkach po tym jak we wrześniu 2019 r. został wyrzucony z domu. Jak oświadczył postanowił zamieszkać w lesie, bo nie chciał „ nikomu robić kłopotu”. Mężczyzna nie wymagał interwencji medycznej. Początkowo nie chciał skorzystać z pomocy ośrodka  jednak po dłuższej rozmowie dał się przekonać. Został przewieziony do schroniska dla osób bezdomnych w Radomsku, gdzie otrzymał ciepły posiłek.  Dzięki zainicjowanym przez policjanta działaniom 61-latek nie spędzi samotnie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. 

Pamiętajmy, że w okresie jesienno-zimowym w związku z niskimi temperaturami wielu bezdomnych narażonych jest na śmierć na skutek wychłodzenia organizmu. Aktualnie policjanci na bieżąco sprawdzają miejsca, w których osoby te mogą przebywać. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę.

Poinformowanie odpowiednich służb może uratować ludzkie życie. Wystarczy skontaktować się telefonicznie z nr 112 aby komuś pomóc. Informację o osobach bezdomnych możemy również przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Więcej o:
policja radomsko bezdomy radomsko pomoc dla bezdomnych
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE