Dzielnicowi odnaleźli 61-latka, podopiecznego placówki opiekuńczej

Dzielnicowi odnaleźli 61-latka, podopiecznego placówki opiekuńczej Fot. KPP Radomsko

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 61-latka, który 28 marca 2022 roku oddalił się z placówki opiekuńczej, działającej na terenie gminy Ładzice. 30 marca mężczyzna został odnaleziony przez dzielnicowych i przekazany do domu pomocy.

W poniedziałek, 28 marca 2022 roku radomszczańscy policjanci zostali powiadomieni przez pracownika placówki opiekuńczej, że 61-letni podopieczny samowolnie oddalił się z ośrodka pomocy. Mężczyzna bez podania przyczyny opuścił teren placówki i udał się w nieznanym kierunku.

- Stan jego zdrowia powodował obawy opiekunów o jego życie, dlatego niezwłocznie powiadomili Policję o zaginięciu mężczyzny. Rysopis oraz inne dane pozwalające na identyfikację osoby otrzymali policjanci pełniący służbę. Ze względu na realne zagrożenie życia i zdrowia mężczyzny, mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Funkcjonariusze sprawdzali placówki medyczne, dworce, pustostany, parki i inne miejsca ogólnodostępne na terenie powiatu radomszczańskiego – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

61-letniego zaginionego znaleźli dzielnicowi z Posterunku Policji w Żytnie. Mężczyzna przebywał w jednym z pomieszczeń zniszczonego pustostanu na terenie gminy Gidle. Zaginiony nie potrzebował pomocy medycznej, został przekazany pod opiekę pracownikom placówki opiekuńczej.

Więcej o:
policja radomsko poszukiwania zaginiony gmina ładzice dzielnicowi żytno placówka opiekuńcza policja żytno
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE