Dzielmy się pomocą #HELPsharing 2.0

Dzielmy się pomocą #HELPsharing 2.0 Fot. Panek

W związku z nowymi postanowieniami rządu na rzecz walki z koronawirusem, firma PANEK – największy polski operator CarSharingu – udostępnia samochody w całej Polsce za darmo. Każda osoba, która może i chce pomóc seniorom, dostanie do 15 zł na dobę do wykorzystania na przejazdy. Wystarczy, że nakręci film dokumentujący swoje działania lub stworzy relację zdjęciową i umieści ją w sieci.

Akcja HELPsharing 2.0 to druga edycja przeprowadzonych w marcu działań na rzecz osób przebywających w domach z powodu kwarantanny i pandemii, które potrzebowały pomocy w sprawach dnia codziennego, przede wszystkim w dostarczaniu zakupów.

Obecne przedsięwzięcie jest ściśle związane z nowymi obostrzeniami rządu. Przypomnijmy, że osoby powyżej 70 roku życia proszone są o ograniczenie wychodzenia z domu. W związku z tym, rząd uruchomił infolinię dla seniorów oraz serwis dla wolontariuszy. Do pracy w charakterze wolontariusza może zgłosić się każdy chętny. PANEK chce ułatwić pracę wolontariuszy w całej Polsce. Dzięki możliwości wypożyczenia samochodu na minuty, można skutecznie i bezpośrednio dotrzeć do tych, którzy potrzebują pomocy.

- Bardzo chętnie przyłączamy się do różnych akcji pomocowych, chcemy, aby ufundowane przez nas przejazdy pomogły osobom niosącym pomoc. Liczymy na uczciwość wolontariuszy i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że dzięki pojawiającym się w social mediach materiałach oznaczonych tagami akcji #panekcs #panekpomaga #helpsharing o akcji dowie się jak najwięcej osób - dodaje Rzecznik Prasowy firmy PANEK S.A. Katarzyna Panek.

Samochody PANEK dostępne są już w 250 miastach. Operator CarSharingu przykłada dużą wagę do dezynfekcji swoich samochodów. Autami można przemieszczać się po całym kraju w zależności od potrzeb.

- Głęboko wierzę w to, że nasza działalność pomoże w szybszym i bezpieczniejszym transporcie - dodaje Katarzyna Panek.

PANEK CarShairng w swojej akcji apeluje o uczciwość osób, które korzystają z samochodów. Wszystkie umieszczone w sieci materiały są weryfikowane pod kątem ich prawdziwości tak, aby środki były przeznaczane dla tych, którzy faktycznie ich potrzebują i pomagają innym.

Więcej o akcji: https://www.helpsharing.panekcs.pl/
Infolinia dla seniorów- Solidarnościowy korpus wsparcia seniorów: 22 505 11 11
Serwis dla wolontariuszy: http://wspierajseniora.pl/

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE