Działania „Prędkość” w powiecie radomszczańskim

Działania „Prędkość” w powiecie radomszczańskim

13 sierpnia 2021 roku łódzcy policjanci włączą się do ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych o nazwie „Prędkość”. Ich celem będzie poprawa bezpieczeństwa na drogach. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Celem działań będzie egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. W tym dniu na głównych ciągach komunikacyjnych i na odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie, spotkamy radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory, oraz statyczne punkty kontroli z wykorzystaniem mierników prędkości (również z wizualizacją). Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do przestrzegania ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Przypominamy, że przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszyli szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach skrzyżowań, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów

Więcej o:
akcja prędkość łódzkie policja akcja prędkość
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE