Działania PGK w przedszkolach i szkołach

Działania PGK w przedszkolach i szkołach Fot. PGK Radomsko

Pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku w czerwcu podsumowali działania edukacyjne zaplanowane na zakończony właśnie rok szkolny. Dzieci jak i młodzież ze szkół z terenu miasta brały udział w wielu interesujących pogadankach, warsztatach oraz przedstawieniach teatralnych.

W ciągu roku szkolnego podczas wielu prezentacji pracownicy w ciekawy sposób pokazywali do jakiego pojemnika trafiają poszczególne frakcje odpadów, w jaki sposób odzyskuje się surowce wtórne oraz zapoznaliśmy najmłodszych z definicjami recyclingu czy upcyklingu. Nie zabrakło informacji o tym jak należy postępować z bateriami i elektroodpadami.

Tematyka spotkań pozwoliła uświadomić uczniom, jak ważną rolę odgrywają świadome zakupy, czyli jak i ile kupować, aby potem tego nie wyrzucać i nie zaśmiecać Ziemi. Ważnym elementem spotkań były prelekcje o zanieczyszczeniu i ochronie powietrza oraz co należy robić, żeby oddychać czystym powietrzem. Nie zabrakło również cennych spotkań z rodzicami, podczas których pracownicy PGK mówili jak ważna w życiu każdego człowieka jest woda i jak należy postępować, aby nigdy jej nikomu nie zabrakło.

Równolegle przeprowadzono szereg warsztatów doświadczalnych z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Wzbogaceniem oferty edukacyjnej były przedstawienia teatralne o tematyce ekologicznej, podczas których aktorzy w barwny sposób pokazali najmłodszym jak dbać o środowisko, aby służyło wszystkim mieszkańcom naszej planety jak najdłużej.

Podczas wakacji planowane są dalsze działania np. w trakcie spotkań z młodzieżą w miejskich placówkach kultury.

Więcej o:
PGK Radomsko promocja PGK Radomsko szkoły PGK Radomsko przedszkola PGK Radomsko edukacja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE