Działania Miasta Radomska w sprawie terminala przy ul. Kraszewskiego

Działania Miasta Radomska w sprawie terminala przy ul. Kraszewskiego Fot. Klaudia Gajda

W Urzędzie Miasta znany jest problem związany z pyłem i kurzem unoszącym się w okolicy terminala kontenerowego przy ul. Kraszewskiego w Radomsku. Jak zapewniają urzędnicy, już od kilku lat władze Radomska rozmawiają z firmą Loconi o możliwościach rozwiązań, które ograniczą uciążliwości dla mieszkańców związane z pracą Firmy.

Miasto Radomsko ma jasne oczekiwania wobec firmy Loconi. Ostatnie pismo do firmy z 23 marca tego roku zostało także przekazane Komendantowi Powiatowemu Policji.

- Jakiś czas temu firma zapewniła nas, że zamontuje myjkę na terenie swojego zakładu, dopóki nie utwardzi terenu. Faktycznie myjka została zmontowana i jest w użyciu. Niestety jak widać często nie spełnia swojej roli. A do tego w ostatnim czasie firma zgłosiła jej awarię. Natomiast słoneczna i bezwietrzna pogoda niestety nie pomaga. Dlatego samochody wyjeżdżające z terenu firmy były zanieczyszczone i brudziły ulicę. Firma zobowiązała się, że będzie ulice w najbliższym swoim otoczeniu sprzątać – mówi Karolina Turowska z biura prasowego UM.

ZOBACZ: Mieszkańcy ulicy Młodzowskiej w Radomsku mają dość pyłu i brudu

Urzędniczka dodaje, że Wydział Bezpieczeństwa i Porządku tę sytuację kontroluje na bieżąco. Kiedy są jakieś nieprawidłowości to telefonicznie zgłasza to do przedstawicieli Firmy z interwencją.

- Niedawno odbyło się spotkanie prezydenta Jarosława Ferenca z mieszkańcami tej dzielnicy miasta, rozmawiano o tym problemie, o nasilonym zapyleniu. Niestety to także przez pogodę, przez to, że nie pada od dłuższego czasu ten kurz się unosi w powietrzu. Prezydent zaraz po spotkaniu skierował do firmy Loconi pismo z informacją, że czynności jakie do tej pory podejmuje Firma, czyli stosowanie myjki i czyszczenie ulic, jest niewystarczające i potrzebne są dodatkowe kroki. Firma ma czas do końca marca by pisemnie poinformować jak innymi sposobami postara się wyeliminować ten problem. Dodatkowo w tym piśmie przypomnieliśmy, że zanieczyszczanie ulic przez samochody wyjeżdżające z terenu firmy, jest wykroczeniem i może za to grozić mandat karny – tłumaczy Karolina Turowska z UM.

Więcej o:
terminal radomsko brud terminal radomsko rafał dębski młodzowska terminal młodzowska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE