Działacze PO w Radomsku: szpital miał być na plusie a jest strata. Żądamy zerwania tej beznadziejnej i szkodliwej umowy...

Fot. Wojciech Bojdo

Powraca temat czynszu, jaki radomszczański szpital ma płacić Powiatowi Radomszczańskiego z tytułu najmu pomieszczeń. Chodzi o kwotę 150 tys. złotych miesięcznie. Zarząd Powiatu Radomszczańskiego podkreślał, że szpital jest w dobrej kondycji finansowej, dlatego jest go stać na tego typu wsparcie. Tymczasem, podczas poniedziałkowej (3 kwietnia 2023 r.) konferencji, członkowie Platformy Obywatelskiej poinformowali, że z posiadanych przez nich informacji wynika, że placówka odnotowała w tym roku stratę.

Radni Platformy Obywatelskiej poinformowali, że otrzymali informację, że Szpital Powiatowy w Radomsku za miesiące styczeń i luty tego roku odnotował stratę w wysokości 900 tys. złotych. W związku z tym apelują do władz powiatu o rezygnację z pomysłu pobierania od placówki miesięcznego czynszu.

- W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że szpital po miesiącach styczniu i lutym posiada stratę w wysokości ok. 900 tysięcy złotych. W związku z tym oczekujemy od Zarządu Powiatu Radomszczańskiego, że wycofa się z tej decyzji i odstąpi od pobierania czynszu – mówi Marek Rząsowski, radny Rady Powiatu Radomszczańskiego.

- Mamy w szpitalu w miarę nowoczesny sprzęt, ale też przemęczony personel medyczny, zbyt mało lekarzy i lekarzy specjalistów. Jest też bardzo mało zarabiający personel pozamedyczny i pacjenci, którzy czekają w kolejkach. Temu szpitalowi są naprawdę potrzebne pieniądze. Dwa miliony złotych, które powiat zamierza pobierać za najem obiektu są to środki, za które można skrócić kolejki, zainwestować w dodatkowy personel medyczny. Tego w tej chwili nie ma. Jestem przekonany, że Zarząd Powiatu musi ustąpić z tej nieodpowiedzialnej decyzji zabrania lekarzom, pracownikom szpitala i pacjentom 2 mln złotych na swoje potrzeby, na utrzymanie swojego zarządu. Strata finansowa placówki to doskonały powód, aby wycofać się z decyzji pobierania czynszu – powiedział Łukasz Więcek, radny Rady Miejskiej w Radomsku.

- 150 tys. złotych miesięcznie to jest haracz pobierany od szpitala, kosztem pacjentów na rzecz zaspokajania potrzeb Zarządu Powiatu Radomszczańskiego. Miejsko-powiatowa koalicja Prawa i Sprawiedliwości-Razem dla Radomska i Wspólnego Samorządu pozbawia pacjentów lepszej jakości usług. Pozbawia personel szpitala godnych pensji. Te 150 tys. złotych miesięcznie ściąganych ze szpitala kosztem pacjentów to pieniądze, które służą politykom, a powinny służyć pacjentom. W mieście rządzi układ, który przypomina ośmiornicę. Ta ośmiornica ma macki powodujące, że miasto przestaje się rozwijać w sposób racjonalny i zrównoważony. Żądamy w imieniu mieszkańców natychmiastowego rozwiązania tej beznadziejnej, szkodliwej umowy, jaką zawarło Starostwo Powiatowe ze Szpitalem Powiatowym w Radomsku. Żądamy, by te środki zostały przekazane na poprawienie usług w szpitalu – podkreśla Magdalena Spólnicka, przewodnicząca Platformy Obywatelskiej w Powiecie Radomszczańskim

Czytaj też: Na co zostaną przeznaczone pieniądze, które szpital w Radomsku zapłaci powiatowi?

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko platforma obywatelska radomsko szpital radomsko konferencja czynsz szpital
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE