Dyskutowali o radomszczańskich kibicach

W Komendzie Policji w Radomsku spotkali się przedstawiciele OZPN-u, działacze Mechanika Radomsko, radni oraz kibice by podyskutować o bezpieczeństwie podczas spotkań ligowych

W Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku spotkali się przedstawiciele OZPN-u, działacze Mechanika Radomsko, władze miasta, radni oraz kibice by podyskutować o bezpieczeństwie podczas spotkań ligowych z udziałem Mechanika Radomsko.

 

Inicjatorem spotkania był Komendant Powiatowy  Policji w Radomsku, Krzysztof Michalski. Poruszono między innymi kwestię zachowania  kibiców radomszczańskiej drużyny podczas wyjazdowego meczu Mechanika z LKS Mierzyn, na którym to zdaniem prezesa OZPN-u Stanisława Sipy, fani z Radomska mieli ze sobą kije bejsbolowe oraz swoim zachowaniem prowokowali miejscowych kibiców.

 

Cóż, tak się złożyło, że ja również byłem w Mierzynie i nie widziałem u kibiców z Radomska tego typu przedmiotów oraz prowokującego zachowania. Wręcz przeciwnie. To sympatycy lokalnej drużyny przez całe spotkanie swoim agresywnym sposobem bycia, zaczepiali i wyzywali kulturalnie dopingujących swoją drużynę gości z Radomska. Miejscowa, nazywająca siebie "służba  porządkowa"  pozwalała na bezustanne spożywanie alkoholu podczas meczu piłkarskiego. Razem z redakcyjnym kolegą udało nam się zrobić kilka zdjęć uwieczniających ten proceder (zdjęcia poniżej).

 

Najbardziej zastanawia mnie fakt niesportowego zachowania piłkarzy drużyny z Mierzyna, którzy po zdobyciu wyrównującej bramki na 2:2 podbiegli do kibiców z Radomska i bardzo amerykańskim gestem ich pozdrowili...  Nie wspominając o pluciu na sympatyków Mechanika. Czy tego sędzia spotkania nie widział i nie umieścił  w raporcie pomeczowym?

 

Wracając do wtorkowego spotkania. Prezes Sipa wyraził obawę ze podobne "ekscesy"  mogą zaistnieć  na kolejnych spotkaniach wyjazdowych z udziałem kibiców z Radomska: w Lubochni, Żarnowie czy Sulejowie. Zapewnienie o kulturalnym dopingu i zachowaniu ma meczach Mechanika płynęło z ust kibiców. - Nie można brać nas za bandytów, którzy nie mają skrupułów, którzy na mecz jadą się bić - mówili obecni na spotkaniu sympatycy żółto-niebieskich.

 

Policjanci z Radomska chwalą się powołaniem zespołu do spraw kibiców. W swoim założeniu zajmuje się on rozpoznaniem, zwalczaniem przestępstw wśród kibiców z Radomska. Tymczasem raport Najwyższej Izby Kontroli (dostępny tutaj) obnażył słabość organów ścigania jeżeli chodzi o środowisko kibiców piłkarskich w Polsce oraz w kontekście nadchodzącego EURO 2012.

 

Jaki będzie los Mechanika Radomsko, który niejednokrotnie był karany finansowo czy ostatnio zakazem meczów u siebie bez udziału kibiców? Okaże  się podczas posiedzenia  Wydziału Dyscypliny OZPN w najbliższy czwartek.

 

FOTOGALERIA ZE SPOTKANIA W KPP RADOMSKO

Więcej o:
rks radomsko mechanik radomsko kibice rks lks mierzyn mecz rks
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE