Dworzec przestaje straszyć. To samo czeka jego okolicę

Ostatnie dwa miesiące minionego roku były wyjątkowo łaskawe dla radomszczańskiego dworca. Po długim okresie zmagań administracyjnych rozpoczęto jego remont.Do niedawna straszący budynek jest... ››

Ostatnie dwa miesiące minionego roku były wyjątkowo łaskawe dla radomszczańskiego dworca. Po długim okresie zmagań administracyjnych rozpoczęto jego remont.


Do niedawna straszący budynek jest już od ładnych kilku miesięcy obstawiony rusztowaniami i przechodzi renowację. Wszystkie zbędne budynki znajdujące się wkoło zostały zburzone, otwierając sporą przestrzeń czekającą na zagospodarowanie. Rewitalizację oprócz wnętrza, przechodzi elewacja budynku, dach oraz okna.

 

Ale dworzec to nie wszystko - zmieni się także okolica wokół niego. Ponad 3 mln zł zostanie przeznaczonych z miejskiego budżetu na rewitalizację centrum. Przebudowana zostanie ulica Reymonta na odcinku od dworca do ul. Kościuszki - miasto planuje wyremontować nawierzchnię drogi, wprowadzić nową organizację ruchu, zmienić przystanki PKS czy postawić ławeczki. Wyremontowany ma zostać także budynek po przychodni kolejowej, do którego przeniesie się Straż Miejska.


Wygląda na to, że już niedługo podróżni przejeżdżający przez Radomsko pociągiem czy też wysiadający na naszej stacji nie będą oglądać obskurnych budynków.


A póki co, zachęcam do przejrzenia zdjęć obrazujących remont dworca.

Więcej o:
dworzec remont
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE