Dwieście lat dla pani Anny!

Dwieście lat dla pani Anny!

- Praca, praca i jeszcze raz praca – to recepta na długowieczność. Mówi mieszkanka Radomska - Anna Skóra, która świętowała w piątek 22 maja 2020 r. setne urodziny.

Był urodzinowy tort, odśpiewane gromkie 200 lat oraz prezenty i życzenia składane przez najbliższą rodzinę, władze miasta a także przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Urzędu Stanu Cywilnego. Tak świętowano 100 urodziny pani Anny Skóry.

Jak podkreśla dostojna jubilatka, receptą na długowieczność jest ciężka praca.

- Nigdy nie bałam się ciężkiej pracy i chętnie ją wykonywałam. Nawet teraz, nie wyobrażam sobie życia bez pracy. Chętnie pracuję w ogrodzie, gdzie pielęgnuję rośliny, dbam o to, żeby nie rosły chwasty – mówi Anna Skóra.

Jubilatka jest w doskonałej kondycji. Dba o swój wygląd i regularnie ćwiczy. Tak dobra forma i wspaniały jubileusz nie jest zaskoczeniem dla najbliższej rodziny.

- Mama pochodzi z rodziny długowiecznej. Jej siostra zmarła w wieku 101 lat. Do końca życia była w bardzo dobrej formie. Pozostałe siostry są w wieku powyżej 90 lat – mówi córka jubilatki, Krystyna Kalek.

Pani Anna doczekała się czworga dzieci (dwoje już nie żyje), sześciorga wnucząt oraz siedmiorga prawnucząt.

- Bardzo się cieszę, że w Radomsku jest kolejna osoba, która ukończyła 100 lat. Cieszę się, że jubilatka jest bardzo sprawna, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Jest bardzo pogodna i pokazuje nam, że osiągając tak sędziwy wiek można być bardzo aktywnym i sprawnym – podkreśla prezydent Radomska, Jarosław Ferenc.

Więcej o:
radomsko jubileusz setne urodziny anna skóra
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE