Dwie nastolatki ukradły kosmetyki z drogerii. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem

Dwie nastolatki ukradły kosmetyki z drogerii. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem

Młodzi ludzie nie są bezkarni. Nieletni powinni pamiętać, że im również grożą konsekwencje popełnianych czynów zabronionych. Będą się mogły o tym przekonać dwie nastolatki, które w czwartek, 11 maja 2023 r. zostały ujęte na kradzieży. Sąd rodzinny zadecyduje o ich dalszym losie.

11 maja 2023 roku około godziny 12.00, dyżurny radomszczańskiej komendy otrzymał zgłoszenie, dotyczące kradzieży w jednej z miejscowych drogerii.

- Na miejscu zgłaszająca wskazała funkcjonariuszom dwie dziewczyny, podejrzewane o kradzież kosmetyków na łączną kwotę ponad 500 zł. Po ich wylegitymowaniu okazało się, iż były to dwie mieszkanki powiatu radomszczańskiego w wieku 16 lat. W trakcie interwencji mundurowi ujawnili w torbie i plecaku nieletnich kolejne kosmetyki, które jak oświadczyły nieletnie zakupiły w innej drogerii na terenie miasta lecz nie posiadały przy sobie dowodu zakupu. Policjanci udali się do wskazanego sklepu, gdzie kamera monitoringu nagrała drugą kradzież nastolatek – relacjonuje Dariusz Kaczmarek, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Wartość skradzionych kosmetyków oszacowano na kwotę 530 zł. Jak zawsze w takich sytuacjach odzyskany towar został zwrócony do sklepu, a nieletnie trafiły do komendy. Sąd rodzinny zadecyduje o dalszym losie nastolatek.

Więcej o:
radomsko policja radomsko drogeria kradzież kosmetyki nastolatki zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE