Dwie kolizje z udziałem niechronionych uczestników ruchu

Dwie kolizje z udziałem niechronionych uczestników ruchu

W miniony weekend na terenie powiatu radomszczańskiego doszło do dwóch kolizji, spowodowanych przez niechronionych uczestników ruchu.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę, 27 maja 2023 r. ok. godz. 10.30 w miejscowości Kraszewice w gminie Masłowice.

- Doszło tam do kolizji z udziałem motoroweru i samochodu osobowego. Kierujący motorowerem nieprawidłowo zmieniał pas ruchu. Za kierownicą jednośladu siedział 66-letni mieszkaniec gminy Masłowice. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi – mówi Dariusz Kaczmarek, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Kierujący motorowerem, za spowodowanie kolizji otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Kolejne zdarzenie z udziałem niechronionego uczestnika ruchu miało miejsce w niedzielę, 28 maja 2023 r. na ul. Słowackiego w Kamieńsku.

- Ok. godz. 16.40 kierujący motocyklem nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdowi marki seat, w wyniku czego samochód uderzył w stojący przy jezdni inny pojazd. Sprawcą zdarzenia okazał się 18-letni kierujący motocyklem, mieszkaniec powiatu piotrkowskiego – relacjonuje Dariusz Kaczmarek.

18-latek otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktów karnych. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Nie potrzebowali pomocy medycznej.  

Więcej o:
powiat radomszczański policja radomsko kamieńsk kraszewice kolizja motocykl niechronieni uczestnicy ruchu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE