Dwaj kierowcy zatrzymani. Byli pijani i z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów

Dwaj kierowcy zatrzymani. Byli pijani i z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów Fot. www.mazowiecka.policja.gov.pl

Radomszczańscy policjanci kolejny raz wyeliminowali z ruchu pijanych kierowców. Kierujący oplem miał w organizmie 1,7 promila alkoholu a kierujący motocyklem 2,7 promila. Obaj mężczyźni mają dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ruchu drogowego pełniąc służbę na terenie gminy Kobiele Wielkie zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Szybko okazało się, że 43-letni mieszkaniec gminy Radomsko jest nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie 1,7 promila alkoholu. Dodatkowo, samochód nie miał opłaconej polisy OC.  

- Stan psychofizyczny 43-latka nie jest jedynym powodem, dla którego nie powinien on wsiadać za kierownicę samochodu. Podczas sprawdzenia w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Kilka godzin później policjanci z Przedborza zatrzymali jadącego wężykiem motocyklistę. 44-letni mieszkaniec gminy Kodrąb miał w organizmie 2,7 promila alkoholu. Również w tym przypadku sąd orzekł dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

- Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ponadto, nie unikną odpowiedzialności w związku ze złamaniem przez siebie dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych - wyjaśnia Aneta Wlazłowska.

Każdemu z mężczyzn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
policja radomsko pijani kierowcy zatrzymanie motocyklista dożywotni zakaz gmina kobiele wielkie przedbórz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE