Dwa tytuły Mistrzów Polski dla zapaśników UKS „Zapaśnik” Radomsko

Dwa tytuły Mistrzów Polski dla zapaśników UKS „Zapaśnik” Radomsko Fot. UKS Zapaśnik Radomsko

W piątek i sobotę 24-25 maja 2024 r. w Gomulinie rywalizowali zapaśnicy będący jednocześnie uczniami szkół podstawowych. Na zawody udała się 10-osobowa reprezentacja radomszczańskiego UKS-u, spośród której aż 8 zawodników zdobyło medale.

- Desygnowani przez naszych trenerów na zawody zawodnicy spisali się bardzo dobrze, potwierdzając, że szkolenie przynosi zakładane przed sezonem efekty. Bardzo cieszą nas prezentowane umiejętności. Po raz kolejny poziom wyszkolenia i cały zespół cech decydujących o sukcesach na macie potwierdził Szymon Młynarczyk. Bezapelacyjnie zwyciężył kategorię do 41 kg podtrzymując serię sukcesów. Kolejnym zawodnikiem, którego wynik i postawa bardzo nas ucieszyły jest startujący w wadze do 62 kg Wiktor Kotlicki. Przeszedł zdecydowanie przez eliminacje, by w finale zwyciężyć swojego odwiecznego rywala z Radomia. Tym samym zrewanżował się mu za ubiegłotygodniową porażkę podczas I Rzutu Radomskiej Ligi Zapaśniczej i został Mistrzem Polski Szkół Podstawowych. Wyniki naszych zawodników potwierdzają dobrą pracę treningową opiekunów naszych zawodników Konrada Terki i asystującego Dawida Stefaniaka. Nie mogę także pominąć roli wspierających nas sponsorów z Miastem Radomsko na czele oraz ludzi zasłużonych w codzienną pracę Klubu, szczególnie miejskiego radnego Kamila Bugdala - mówi Mirosław Szyler, wiceprezes dsm. sportu.

Zawodnicy UKS „Zapaśnik” zdobyli podczas rozgrywanych w Gomulinie zawodów 2 tytuły mistrzowskie, zajmując jednocześnie wysokie 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej - ustąpili tylko RCSZ „Olimpijczyk" Radom oraz PTC Pabianice.

Mistrzami Polski zostali:

- Szymon Młynarczyk - w kat. 41 kg,
- Wiktor Kotlicki - w kat. 62 kg.

Indywidualnie zawodnicy osiągali wyniki:

Kat. wiekowa U14:
Kat. wagowa 35kg:
- Bartosz Płomiński - medal brązowy,
- Igor Masiarek - medal brązowy,

Kat. 41kg:
- Szymon Młynarczyk - medal złoty, Mistrz Polski,
- Maksymilian Kluz - medal brązowy

Kat. 44kg:
- Konrad Zawisza - VII m.

Kat. 57kg:
- Kazimierz Gurazda - V m.,

Kat. 62kg:
- Wiktor Kotlicki - medal złoty, Mistrz Polski,

Kat. wiekowa U11:
- Wiktor Nems - medal srebrny w kat. 40 kg,
- Adam Maszczyk - medal srebrny w kat. 48 kg,
- Maciej Łukasik - medal srebrny w kat. 64 kg.

Równolegle do Mistrzostw Polski odbywały się zawody w mini-zapasach, w których brali udział młodsi zawodnicy. Z bardzo dobrej strony pokazali się Wiktor Nems, Adam Maszczyk oraz Maciej Łukasik, którzy zdobyli srebrne medale.

Więcej o:
radomsko zapasy radomsku uks zapaśnik mistrzostwa gomulin
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE