Drzewo runęło na drogę w Michałowie. Strażacy usuwali przeszkodę

Drzewo runęło na drogę w Michałowie. Strażacy usuwali przeszkodę Fot. OSP KSRG Kamieńsk

W czwartek wieczorem (23 listopada) w Michałowie w gminie Kamieńsk doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Silny wiatr, który wieje w regionie, spowodował, że na drogę runęło duże drzewo. Na miejscu interweniowali strażacy, którzy usuwali przeszkodę.

Drzewo na pewien czas zablokowało przejazd w obu kierunkach, utrudniając ruch pojazdów. Na szczęście, nikt nie został poszkodowany. Strażacy przybyli na miejsce, aby zabezpieczyć teren i usunąć drzewo.

- Na chwilę obecną, w całym powiecie, strażacy działali przy czterech połamanych drzewach - informuje Marek Jeziorski, oficer prasowy KP PSP w  Radomsku.

Silny wiatr, który wieje w regionie, może powodować podobne sytuacje, stąd apel do kierowców, aby zachowali ostrożność. Warto unikać parkowania pod drzewami i zwracać uwagę na ewentualne gałęzie lub przedmioty leżące na jezdni.

Przez region z północy na południowy wschód przemieszcza się strefa chłodnego frontu atmosferycznego, z którym związane są silne porywy wiatru. Sięgają one już 80-85 km/h, jednak istnieje ograniczone prawdopodobieństwo, że lokalnie mogą osiągnąć około 90 km/h.

Więcej o:
Drzewo runęło na drogę w Michałowie. Strażacy usuwali przeszkodę Radomsko Drzewo runęło na drogę w Michałowie. Strażacy usuwali przeszkodę Radomszczański Drzewo runęło na drogę w Michałowie. Strażacy usuwali przeszkodę
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE