Radomsko, Łódzkie 13.5o środa, 17 Lipca 2019
ważne informacje
  • 16:07 Kolejne utrudnienia w ruchu w Radomsku. Ruszyła przebudowa ul. Jagiellońskiej czytaj dalej
  • 17:07 Mniej miejsc parkingowych przy poczcie w Radomsku czytaj dalej

Drzewniak pożegnał gości z Węgier

Miasto
Beata Januszewska

Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska gościł przez trzy tygodnie dziesięcioro uczniów z Węgier. Młodzież przyjechała do Radomska w ramach programu Erasmus+.

To już kolejna wizyta gości w Węgier. Wcześniej szkoła gościła przyszłych stolarzy. W tym roku przyjechały dziewczyny, żeby zapoznać się i zobaczyć, jak u nas wygląda zawód fryzjera. Związku z tym odwiedzały zakłady fryzjerskie znajdujące się w Radomsku, gdzie poznawały od podszewki to jak wygląda taka praca. Korzystały również z pracowni, która mieści się w szkole. Poza tym młodzież miała również zorganizowane wycieczki do Krakowa i Częstochowy.

- Uczniowie przyjechali do nas, aby rozwijać kompetencje językowe i nawiązać nowe znajomości, a poza tym żeby kształcić się w swoim zawodzie. Mieli okazję zobaczyć jak prowadzone są lekcje, jeśli chodzi o zajęcia praktyczne. Po rozmowach dowiedzieliśmy się, że są zachwyceni i nie spodziewali się, że będziemy mieć tak dobrze wyposażoną pracownię i nauczą się tylu nowych rzeczy. Na przykład dla nich nowością jest robienie trwałej i kręcenie na wałkach, więc po raz pierwszy spotkali się z taką technologią
- mówiła dyrektor Agnieszka Łukomska.

komentarze