Drzewa zostają. Zbieranie podpisów pod petycją w sprawie powstrzymania wycinki na placu 3 Maja w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

W środę, 16 sierpnia mieszkańcy Radomska mogli podpisać się pod petycją, która uniemożliwi prezydentowi Radomska wycinki drzew na placu 3 Maja. Z inicjatywą takiej petycji wyszedł Łukasz Więcek, radny miejski.

W związku z planowaną przebudową placu 3 Maja w Radomsku, wnosimy aby władze Radomska tworząc lub zlecając koncepcje, plany i projekty przebudowy, przyjęły zasadę pozostawiania wszystkich drzew rosnących w tym miejscu. Tak brzmi treść petycji, jaką mogą podpisać mieszkańcy miasta.

- Urząd Miasta stworzył i wstępnie zaakceptował trzy koncepcje przebudowy placu 3 Maja, które zakładają wycinkę ponad 40, ponad 50 lub ponad 60 drzew. Po ujawnieniu informacji o wycince przez Gazetę Radomszczańską, prezydent Miasta zaczął wycofywać się z planowanej wycinki twierdząc, że nic o niej nie wiedział. Zdecydowanie się temu sprzeciwiamy i zamierzamy złożyć petycję w tej sprawie. Chcemy mieć pewność, że żaden urzędnik, projektant, naczelnik czy prezydent nigdy nie wpadnie już na pomysł masowej wycinki drzew w centrum – mówił Łukasz Więcek.

Podpisy będzie można składać jeszcze w czwartek i piątek, w godzinach 17.00-19.00.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
petycja drzewa koalicja obywatelska plac 3 maja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE