Radomsko, Łódzkie 0o Sobota, 15 Grudnia 2018
ważne informacje

Drużyna z Elektryka najlepsza w unihokeju

Sport i rekreacja
Jacek Paszewski

I miejsce zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Unihokeju. Tym samym jako najlepsza drużyna awansowali do Mistrzostw Polski. W historii szkolnego sportu to pierwsze tak spektakularne zwycięstwo.

W roku szkolnym 2018/2019 po raz pierwszy w kalendarzu  szkolnych imprez sportowych pojawiły się  unihokej i szachy. Wcześniej te dyscypliny występowały  w rozgrywkach szkół podstawowych i gimnazjalnych.

- Dzięki temu, że mamy  uczniów,  którzy już w szkole  podstawowej i gimnazjum odnosili sukcesy  na szczeblu wojewódzkim, udało nam się osiągnąć tak wielki sukces. Dodatkowo szlifowaliśmy ich talent podczas zajęć pozalekcyjnych z unihokeja – opowiada Przemysław Kornacki, nauczyciel wychowania fizycznego.

Zawody wojewódzkie były bardzo wymagające, ponieważ tam spotkali się najlepsi wyłonieni w turniejach powiatowych. 

- W zawodach wojewódzkich grano 3 tercje po 10 minut na pełonowymiarowym boisku. Wymaga to  od zawodników nie tylko umiejętności gry w unihokeja, ale również bardzo dobrej sprawności, wytrzymałości i zwinności - dodaje wuefista Rafał Winiszewski.

Podczas mistrzostw wojewódzkich Elektryk pokonał drużynę ze Skierniewic wynikiem 7:0 oraz Łęczycę 4:1. Tym samym awansował do Mistrzostw Polski, które odbędą się w maju w Elblągu. A oto skład zwycięskiej drużyny: Muskała Adrian,  Sikorski Bartłomiej, Nocuń Dominik, Bąkowicz Mateusz, Chojka Mateusz,  Flaszka Tomasz, Gala Jakub, Koliński Hubert,  Kowalczyk Oskar, Kowalski Seweryn, Krawczyk Przemysław, Najgebauer Sebastian.

info: Aneta Jędzrejczyk, ZSE-E

komentarze