Drukowanie w kolorze - czy to się opłaca?

Drukowanie w kolorze - czy to się opłaca? Fot. fonzales / Shutterstock.com

Lato sprzyja wakacyjnym wojażom, a to z kolei sprawia, że chcemy zatrzymać te piękne chwile jak najdłużej. Robimy zdjęcia, nagrywamy filmy i nierzadko spośród setek zdjęć, zapragniemy wydrukować przynajmniej te najlepsze. Czy jesteśmy zdani na studia fotograficzne lub maszyny do automatycznego druku zdjęć? Nie do końca! Wystarczy, że posiadamy drukarkę w swoim domu. Jednak czy to się opłaca? Sprawdźmy to!

Zalety domowej drukarki

Drukarka domowa to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy lubią drukować dużo, często i robić to o dowolnej porze dnia i nocy. Choć w wielu miejscach w galeriach handlowych, dużych sklepach, a nawet na mieście możemy zauważyć automaty do wywoływania zdjęć, to jednak rozwiązanie to nie zastąpi nam posiadania własnego urządzenia drukującego. A co z kosztami? To zależy od tego w jakim formacie zamierzamy drukować oraz od wydajności posiadanego urządzenia. Jeśli dokonamy odpowiedniego wyboru drukarki i tuszy, to może się okazać, że zaoszczędzimy niezłą sumę podczas uzupełniania rodzinnych albumów. Jednak zanim dokonamy zakupu drukarki, warto sprawdzić, czy istnieją zamienniki oryginalnych kartridży. To pomoże nam ograniczyć koszty i wydrukować jeszcze więcej wspaniałych zdjęć. W przypadku jakim jest tusz do drukarki HP DeskJet 2600, mamy szeroki wybór oryginalnych tuszów oraz ich wysokiej jakości zamienników.

Jak obliczyć koszt drukowania w kolorze?

Aby przekonać się, czy drukowanie w kolorze się opłaca, warto w pierwszej kolejności obliczyć koszt drukowania w kolorze. Jak to zrobić? Na każdym tonerze i tuszu jest napisane na ile stron wystarczy ich zawartość - teoretycznie jest to proste, warto jednak pamiętać, że to najczęściej wartości podane dla dokumentów tekstowych. Wystarczy podzielić cenę tonera lub tuszu przez ilość stron i wtedy otrzymujemy orientacyjny koszt wydruku jednej kolorowej strony. Ważne jest to, że tak jak w HP DeskJet Ink Advantage 3789 tusz w jednym kartridżu mamy wszystkie niezbędne kolory, a w drugim pigment czarny. 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE