Drugi transport darów dotarł do Równego

Drugi transport darów dotarł do Równego Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Drugi już transport darów od mieszkańców powiatu radomszczańskiego i piotrkowskiego szczęśliwie dotarł do partnerskiego miasta Równe w objętej wojną Ukrainie.

Do Równego dostarczono 12 ton artykułów potrzebnych mieszkańcom zaatakowanej Ukrainy. Były wśród nich: koce, materace, wytrzymała odzież i obuwie, żywność o długim terminie przydatności, środki opatrunkowe i lekarstwa, latarki, gaśnice, składane krzesła, kołdry, koce i materace, artykuły higieniczne i chemiczne.

Transport organizowany przez Powiat Radomszczański we współpracy z Powiatem Piotrkowskim, Gminą Kobiele Wielkie, Gminą Ładzice wyruszył z Radomska we wtorek o godzinie 18., granicę przekroczył w środę ok. godz. 14. W czwartek rano dojechał do Równego. Trwa jego rozładunek.

- Niesienie pomocy ofiarom wojny na Ukrainie nie byłoby możliwe bez współdziałania wielu ludzi dobrej woli. Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańców powiatu radomszczańskiego oraz pracownikom samorządowym, którzy z ogromnym zaangażowaniem i wielkim sercem włączyli się w przygotowanie tego transportu – mówi starosta Beata Pokora.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański powiat piotrkowski transport równe ukraina dary pomoc wsparcie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE