Drogowe defekty zmuszają do interwencji

Uszkodzenie spowodowane przez samochód ciężarowy na jednej z krawędzi ronda zostało już naprawione. Teraz na naprawę czeka rów na odcinku ulicy Unii Europejskiej.

Uszkodzenie spowodowane przez samochód ciężarowy na jednej z krawędzi ronda zostało już naprawione. Teraz na naprawę czeka rów na odcinku ulicy Unii Europejskiej, który został zniszczony prawdopodobnie przez najazd samochodu ciężarowego. Na te uszkodzenia zwrócił uwagę jeden z mieszkańców dzielnicy Stobiecko Miejskie, który prosił nas o interwencję w tej sprawie.Otrzymaliśmy telefon od jednego z mieszkańców Stobiecka Miejskiego, który zwrócił uwagę na uszkodzenia terenów przy drogach, spowodowane najprawdopodobniej przez auta ciężarowe. Pierwsze to uszkodzenie rowu powstałe w ubiegłym roku na odcinku ul. Unii Europejskiej niedaleko zbiornika retencyjnego. Mieszkaniec zaznaczył, że uszkodzenie rowu jest na tyle duże, że może utrudniać przepływ wody.

- To uszkodzenie jest tam już od zeszłego roku. Pamiętam to, bo jeżdżę tamtędy do pracy. Myślałem, że zostanie naprawione od razu, bo jest dosyć duże. Dziwię się, że miasto tak długo z tym zwleka. Rów jest zniszczony i nie ma odpowiedniego odprowadzania wody, a wiadomo, że strefa musi je mieć - usłyszeliśmy od pana Tadeusza.

Zapytaliśmy więc Ludwika Madeja, naczelnika Wydziału Planowania, Realizacji Inwestycji i Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta w Radomsku, czy problem jest mu znany.

- Faktycznie, uszkodzenie powstało najprawdopodobniej wskutek zjechania samochodu ciężarowego z pobocza na skarpę rowu. Pracownicy wydziału dokonali oględzin w terenie - odpowiada naczelnik Madej. - Naprawa tego uszkodzenia zostanie zlecona w ciągu kilku tygodni. Najkorzystniej będzie wykonać to w okresie, kiedy szybko ukorzenia się trawa, co będzie sprzyjać ustabilizowaniu się gruntu - wyjaśnia.

Nasz Czytelnik zwrócił także uwagę na uszkodzenie jednego z łuków ronda na ul. Brzeźnickiej. W tym miejscu uszkodzenie powstało prawdopodobnie także przez najazd samochodu ciężarowego. Ponieważ jednak rondem zarządza radomszczański rejon Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, to on jest organem właściwym do dokonania naprawy. Urzędnicy wysłali załączone przez naszą redakcję zdjęcia uszkodzenia.

- Jak zapewnił w rozmowie telefonicznej dyrektor rejonu Jacek Szkup, pokazane na przesłanej fotografii uszkodzenie zostało naprawione - informuje naczelnik Ludwik Madej.

Sprawdziliśmy. Rzeczywiście łuk ronda został wyrównany. Po wyrwie nie będzie śladu, gdy tylko pojawi się trawa. Trzeba przyznać, że GDDKiA w tym przypadku zadziałała ekspresowo. Za to na naprawienie przez magistrat rowu trzeba będzie trochę poczekać…

Cieszymy się, że dzięki naszej interwencji te drobne, choć drażniące oko skazy zostały lub będą usunięte.

Autor: Karolina Turowska

Artykuł pochodzi z bezpłatnego tygodnika "Między Stronami", który jest dostępny m.in. w sklepach OSM i Zorza. Elektroniczną wersję tygodnika można pobrać ze strony www.miedzystronami.com.


Więcej o:
drogi naprawa gddkia remont
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE