Radomsko, Łódzkie 13.5o środa, 17 Lipca 2019
ważne informacje
  • 16:07 Kolejne utrudnienia w ruchu w Radomsku. Ruszyła przebudowa ul. Jagiellońskiej czytaj dalej
  • 17:07 Mniej miejsc parkingowych przy poczcie w Radomsku czytaj dalej

Droga jak nowa

Miasto
Jacek Paszewski

Na remont drogi powiatowej Kolonia Lgota — Krzywanice oraz w miejscowości Krzywanice czekano od dawna. Teraz nie ma na co narzekać. Droga jest szeroka i gładka jak stół. W środę 9 sierpnia, starosta radomszczański — Andrzej Plutecki wraz z zaproszonymi gośćmi dokonał uroczystego otwarcia tej ważnej inwestycji.

Przebudowa drogi powiatowej nr 3947E obejmowała nie tylko całkowitą wymianę konstrukcji jezdni, którą poszerzono do 7 metrów. Dokończona została budowa chodnika w miejscowości Krzywanice (do granicy z powiatem pajęczańskim), utwardzono pobocza na całej długości, przebudowano zjazdy na poszczególne posesje, wykonano też system odwodnienia.

- Jest to jedna z większych inwestycji realizowanych przez Powiat Radomszczański w ostatnim czasie. Koszt całej przebudowy to ponad 3,1 mln. Pozyskaliśmy środki zewnętrzne z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w wysokości ponad 1,5 mln zł – zaznacza Andrzej Plutecki.

Gmina Lgota Wielka przekazała 300 tysięcy złotych, pozostała część funduszy pochodzi z budżetu powiatu.

Uroczystego przecięcia wstęgi i oficjalnego oddania drogi do użytku wraz ze starostą radomszczańskim dokonali m.in.: Beata Pokora — Członek Zarządu, Henryk Białek — Radny Rady Powiatu radomszczańskiego, Jerzy Kotlewski — Wójt Gminy Lgota Wielka oraz Piotr Nita — Przewodniczący Rady Gminy Lgota Wielka, który podkreślił, że droga była w złym stanie, pełno dziur a natężenie ruchu było duże.

- Obecnie mamy 4 kilometry drogi równej jak stół, co zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo dzieci idących na autobus szkolny, ale również komfort życia mieszkających przy drodze osób – dodaje starosta.

To nie koniec remontów. Na drogach powiatu radomszczańskiego praca wre. W tym roku na inwestycje przeznaczono 16 mln złotych.

info: starostwo powiatowe

komentarze