Drewniane płoty ogrodowe z potencjałem dekoracyjnym na lata?

Drewniane płoty ogrodowe  z potencjałem dekoracyjnym na lata?

Wybierając ogrodzenie do domu jednorodzinnego, coraz częściej inwestorzy poważnie myślą o zastosowaniu przęseł drewnianych, czy to bezpośrednio wkopywanych, czy też na podmurówce. W obu przypadkach stawiają zatem na materiał ponadczasowy, naturalny i stylowy. Płoty drewniane ogrodowe to domena polskich producentów – czy rzeczywiście warto postawić dziś na takie rozwiązanie?

Drewniane płoty ogrodowe – czy zdają egzamin?

W testach wytrzymałościowych trudno dzisiaj porównywać drewno do stopów aluminium czy betonu. Jednak mimo tego w naszym krajobrazie nie brakuje ogrodzeń drewnianych. Ba! Ich liczba rośnie. Czy to zasługa wyłącznie ceny? Niekoniecznie…

Drewniane płoty panelowe to wciąż bardzo solidne i mocne ogrodzenia. Zakotwione w ziemi potrafią sprostać nie tyko potencjalnym intruzom, ale także mocnym powiewom wiatru. Płot z paneli drewnianych to wariat nietransparentny – ciasno ułożone panele tworzą zwartą, mocną konstrukcję, na tyle sztywną, by przez lata decydować o bezpieczeństwie i intymności domowników. Wśród modnych modeli można wyróżnić wariant Lilo, dostępny na ProduktyOgrodowe.pl – to klasyczne przęsło ogrodzeniowe drewniane o uniwersalnej zabudowie i kolorystyce. Świetnie zdaje egzamin jako płot osłonowy. Model wyróżnia się poziomym ułożeniem paneli.

Wariant z pionowym ułożeniem paneli, który zdecydowanie wpadł nam w oko, to model Otto. Producent postawił w tym przypadku na minimalistyczny, nowoczesny design – panele ułożone są w orientacji pionowej, blisko siebie, tworząc ciekawy efekt optyczny. Panele ogrodowe drewniane wykonane zostały z modrzewiu o intrygującym, nieco różowawym zabarwieniu. To bardzo ekskluzywny i stylowy rodzaj ogrodzenia drewnianego – doskonały do aranżacji ogrodów w stylu modern. Poniżej przykładowe drewniane płoty od ProduktyOgrodowe.pl.

Fot. ProduktyOgrodowe.pl - sklep z płotami ogrodowymi

Drewniane płoty ogrodowe: przęsła pełne oraz ażurowe

Modne modele płotów drewnianych występują zwykle w dwóch wariantach konstrukcyjnych. Pierwszy z nich to nietransparentne płoty ogrodzeniowe drewniane, które zbudowane są z paneli ściśle do siebie przylegających. To przęsła zapewniające wysoką prywatność, jednak w przypadku małych ogrodów sprawiają, że całość ma nieco klaustrofobiczny charakter. Alternatywą są płoty z paneli drewnianych, w których część została wykonana w formie kratownicy. Taki ażurowy element urozmaica linię ogrodzenia, dodaje coś dekoracyjnego i ciekawego. Ciekawym przykładem jest płot ażurowy drewniany Lipari, dostępny na ProduktyOgrodowe.pl. Łukowe zwieńczenie przęsła posiada eleganckie, symetryczne okienko w tym samym kształcie, wypełnione drobną kratownicą.

Urozmaicone drewniane płoty ogrodowe są tym bardziej pożądane, im dłuższa jest linia ogrodzenia. Pomysłowe jest także wykorzystanie paneli ogrodowych drewnianych w różnych wariantach wysokości. Wówczas linia ogrodzenia jest asymetryczna, co powoduje ciekawy efekt stylistyczny, przyciąga uwagę, jest oryginalne i nowoczesne zarazem. Inspiracją może być płot z paneli drewnianych Anton.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE