Dr Adam Gogacz: Proponuję, aby każdy przeczytał ulotkę aspiryny

Dr Adam Gogacz: Proponuję, aby każdy przeczytał ulotkę aspiryny

Pandemia zrobiła rewolucje w naszym życiu prywatnym, społecznym. Żyjemy inaczej, żyjemy pod kreskę. Z wyzwaniami, obostrzeniami, a to przekłada się na różnorodne gałęzie naszego życia. Jak o tym rozmawiać?

- To jest bardzo ważna kwestia. Ważna rzecz, aby w ogóle rozmawiać. Rozmawiać na spokojnie, słowami dostosowanymi do słuchacza. Dzisiaj prowadzona jest dyskusja, która z nauką nie ma nic wspólnego. Jest chaos informacyjny. W takim chaosie trudno rozróżnić co jest prawdą, a co fałszem – mówi dr Adam Gogacz, dziekan Wydziału Zdrowia i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Piotrkowie Trybunalskim, gość portalu Radomsko24.pl.

Zdaniem Adama Gogacza COVID-19 jest chorobą, o której nadal niewiele wiemy.

- Dlatego powinniśmy domagać się od fachowców zrozumiałego języka i przede wszystkim nie przejmować się każdą informacją, bo przyjmowanie wszystkich informacji wyzwala mechanizm samonakręcania się - komentuje dr Adam Gogacz.

Cała rozmowa z dr Adamem Gogaczem, dziekanem Wydziału Zdrowia i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Piotrkowie Trybunalskim, na portalu Radomsko24.pl. w środę 10 lutego, o godzinie 19.45.

Więcej o:
irek staszczyk koronawirus dam gogacz
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE