Dożynkowe święto z koncertami w Kleszczowie

Dożynkowe święto z koncertami w Kleszczowie

W niedzielę 20 sierpnia Kleszczów zaprasza na Gminne Święto Plonów. Uroczystość połączona z plenerowym festynem stanowić będzie podziękowanie rolnikom za ich pracę i zebrane plony. Zostanie zorganizowana – podobnie jak przed rokiem – na terenach kompleksu SOLPARK przy ul. Sportowej. Uczestnicy pierwszej oficjalnej części zbiorą się na płycie zadaszonego, sezonowego lodowiska.

- O godz. 15.00 rozpocznie się tu dziękczynna Msza Święta, po której nastąpi ceremonia dożynkowa – informuje wójt gminy Sławomir Chojnowski, który wraz z przewodniczącą Rady Gminy Kleszczów Katarzyną Biegałą zaprosił do udziału w uroczystości m.in. rolników z terenu gminy prowadzących gospodarstwa o największej powierzchni upraw.

Kolejny punkt programu to ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród laureatom. Poznamy wyniki tegorocznego konkursu na najschludniejszą posesję w gminie Kleszczów. Zostaną również rozstrzygnięte konkursy, ogłoszone przez Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczowie: na najzdrowszy bochen chleba, na najsmaczniejsze ciasto z owocami, na największe, najdziwniejsze warzywo i owoc.

Dalsza, estradowa część Gminnego Święta Plonów w Kleszczowie odbywać się ma na terenach pobliskiego parkingu, gdzie jest wystarczająca ilość miejsca do pomieszczenia zarówno gastronomicznych i handlowych stoisk, miejsc do siedzenia, urządzeń zabawowo-rekreacyjnych, jak też sceny oraz publiczności, która przybędzie na plenerową imprezę, by słuchać i oglądać występujących na niej artystów.

W programie dożynkowej zabawy mieszać się będą różne nurty i style muzyczne. O godz. 16.30 swój występ rozpocznie zespół z Rzeszowa Karczmarze, wykonujący muzykę pogranicza (melodie polskie, ukraińskie, słowackie, węgierskie, bałkańskie i żydowskie). Muzykę folkową z dominującą nutą góralską zaprezentuje utworzony 50 lat temu zespół Krywań. Najbardziej znane utwory ze swego 40-letniego dorobku przypomni następnie grupa Universe. Po niej wystąpi raper Wac Toja. Ostatnią wykonawczynią, prawdziwą gwiazdą wieczoru, będzie CLEO, która wraz z towarzyszącym zespołem rozpocznie występ o godz. 21.30.

Atrakcje pozasceniczne, przewidziane w programie kleszczowskich dożynek, to m.in. możliwość udziału w warsztatach wypieku chleba, wystawa prac uczestników zajęć z rękodzieła, prowadzonych przez Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczowie, połączona z możliwością zakupu prac.

Więcej o:
kleszczów dożynki dożynki w kleszczowie koncert
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE