Dożynki Województwa Łódzkiego już w niedzielę w Radomsku! Zobacz szczegółowy program wydarzenia

Dożynki Województwa Łódzkiego już w niedzielę w Radomsku! Zobacz szczegółowy program wydarzenia Fot. mat. organizatora

Po czasie żniw, przyszedł moment na podziękowanie za plony. Tym razem rolnicy z całego województwa chlebem z tegorocznych zbiorów będą częstować w Radomsku. Dożynki Wojewódzkie 2022 odbędą się w już niedzielę, 21 sierpnia. W programie święta plonów mnóstwo atrakcji dla wszystkich pokoleń.

Wydarzenia dożynkowe startują o godz. 10.00, bo już od tej godziny będzie można odwiedzać stoiska przygotowane w parku Solidarności w Radomsku. Będą to m.in. stoły kół gospodyń wiejskich z całego województwa. Przygotowane przez nie przysmaki wezmą udział w corocznym wielkim konkursie kulinarnym na „Wytrawne smaki Łódzkiego” oraz „Słodkie smaki Łódzkiego”.

Również o godz. 10.00 rozpocznie się konkurs na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Województwa Łódzkiego”. Wieńce z tegorocznych plonów będą ułożone w kościele  pw. Św. Jadwigi Królowej w Radomsku, w którym o godz. 11.00 rozpocznie się dziękczynna msza dożynkowa. Po niej, na scenie przy świątyni rozpocznie się ceremoniał dożynkowy, podczas którego Marszałek Województwa Łódzkiego, Grzegorz Schreiber wraz z przedstawicielami Miasta Radomska oraz powiatu radomszczańskiego, starostą i starościną dożynek będą częstować mieszkańców chlebem. Na scenie obrzędowej wybrany zostanie najpiękniejszy wieniec tegorocznych dożynek.

Około godz. 14.30 spod kościoła wyruszy korowód dożynkowy. Uczestniczący w nim samorządowcy, strażacy, KGW i mieszkańcy całego Łódzkiego do przejścia będą mieli ok. kilometr, do Parku Solidarności. Tam właśnie stanie wielka scena, na której o godz. 16.30 rozpoczną się koncerty. Wystąpią na niej zespół „Turnioki”, Dawid Kwiatkowski (godz. 17.30), grupa Feel (godz. 19.05) oraz Ray Wilson (godz. 20.30).

Przez cały czas będzie trwał wielki piknik rodzinny ze strefą wystawienniczą, strefą funduszy unijnych, dmuchanym placem zabaw i atrakcjami dla dzieci, strefą rękodzieła oraz smaczną strefa gastronomiczną. Nie zabraknie stoisk Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, jednostek mu podległych oraz zaprzyjaźnionych. Swój namiot będą miały m.in. służby mundurowe, czyli strażacy, policja oraz wojsko, ale i Łódzka Kolej Aglomeracyjna, a także pszczelarze.

Oprócz dużej sceny, pojawi się też mniejsza, na której będzie królować muzyka z województwa łódzkiego. Po występach zespołów rozpocznie się wręczenie nagród w konkursach „Sołtys na Plus” oraz nagród dla kół gospodyń wiejskich. Tego dnia będzie obchodzony również XX Wojewódzki Dzień Pszczelarza i z tej okazji zostaną wręczone pamiątkowe odznaki.

Harmonogram imprezy:

11:00 – Uroczysta Msza Święta w Parafii Katolickiej pw. Świętej Jadwigi Królowej w Radomsku

12:30 – Obrzędy Dożynkowe. Wręczenie nagród za najpiękniejszy wieniec dożynkowy

14:00 – Korowód Dożynkowy

12:30 – start sceny nr 2 (przy strefie wystawienniczej) – występy zespołów lokalnych

15:00 – wręczenie odznaczeń w ramach XX Wojewódzkiego Dnia Pszczelarza (scena nr 2)

16:00 – wręczenie nagród w konkursie: „Sołtys na plus”, „Wytrawne Smaki Łódzkiego”, „Słodkie smaki Łódzkiego”, „Sołectwo na plus” (scena nr 2).

16:30 – Turnioki (główna scena)

17:30 – Dawid Kwiatkowski (główna scena)

19:05 – Feel (główna scena)

20:30 - Ray Wilson (główna scena)

Czytaj też:

Podczas Dożynek Wojewódzkich w Radomsku będą duże utrudnienia komunikacyjne!

W weekend autobusy MPK w Radomsku pojadą zmienionymi trasami. To z powodu Dożynek Wojewódzkich

Więcej o:
radomsko dożynki wojewódzkie 2022 dożynki wojewódzkie radomsko dawid kwiatkowski feel ray wilson urząd marszałkowski w łodzi
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE