Podczas Dożynek Wojewódzkich w Radomsku będą duże utrudnienia komunikacyjne!

Podczas Dożynek Wojewódzkich w Radomsku będą duże utrudnienia komunikacyjne! Fot. mat. organizatora

W niedzielę, 21 sierpnia 2022 r. w Radomsku zostaną zorganizowane Dożynki Województwa Łódzkiego. Tego dnia oraz dzień wcześniej w mieście będą występować duże utrudnienia komunikacyjne.

Ograniczenia

Od godz. 8.00 w sobotę 20 sierpnia do godz. 6.00 w poniedziałek 22 sierpnia z ruchu zostaną wyłączone ulice: Armii Krajowej od ul. Piwnej do ul. Kasztelańskiej i Leszka Czarnego od Starostwa Powiatowego do ul. Kasztelańskiej (dotyczy parkingu przy Leszka Czarnego 23,  dojazd na parking przy Zorzy - ul. Leszka Czarnego 24 zostanie natomiast zamknięty w sobotę od godz. 20.00). W niedzielę w godz. 8.00 – 16.00 wyłączona z ruchu zostanie ul. Św. Jadwigi Królowej (od garaży na zakręcie do garaży za kościołem). Dodatkowo czasowych ograniczeń w ruchu w godz. 13.00-15.00 należy spodziewać się w czasie korowodu dożynkowego na trasie od kościoła przy ul. Świętej Jadwigi Królowej, przez ul. Starowiejską i rondo do ul. Kasztelańskiej.

Parkingi

Parkingi w okolicach parku Solidarności i kościoła św. Jadwigi Królowej będą zajęte przez pojazdy zaproszonych gości, wystawców i organizatorów. Podobnie jak parkingi przy Urzędzie Miasta i Miejskim Domu Kultury i ul. Nadrzecznej. Dlatego uczestników części wystawowo-koncertowej prosimy o skorzystanie z bezpłatnego parkingu na placu targowym. Będzie on dostępny w niedzielę od godz. 14.00

Atrakcje

Uroczystości dziękczynno-religijne zaplanowano w Kościele Św. Jadwigi Królowej, część artystyczną i wystawową – w parku Solidarności i jego najbliższym otoczeniu, korowód przemaszeruje ulicami Św. Jadwigi Królowej, Starowiejską i Armii Krajowej. W imprezie licznie będą uczestniczyć radomszczanie i mieszkańcy powiatu radomszczańskiego. Do naszego miasta przyjedzie też kilka tysięcy gości nie tylko z województwa łódzkiego, by dziękować za udane żniwa i wszystkie plony, które udało się zebrać z pól, uczestniczyć w barwnym korowodzie dożynkowym i wspólnie się bawić podczas koncertów – m.in. Dawida Kwiatkowskiego, zespołu „Feel” i Raya Wilsona. Koła Gospodyń Wiejskich oraz stoiska gastronomiczne będą serwować dania regionalne i potrawy z grilla. Na stoisku promocyjnym Miasta Radomska nie zabraknie zalewajki i kaszy tatarczanej.  

Więcej o:
radomsko dożynki wojewódzkie 2022 parking utrudnienia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE