Dożynki w Gminie Kodrąb

Dożynki w Gminie Kodrąb Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Tradycyjne Dożynki Gminy Kodrąb odbyły się w Rzejowicach. Uroczystość zapoczątkowała dziękczynna msza święta za tegoroczne zbiory, odprawiona w zabytkowym kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych. Następnie barwny korowód dożynkowy przeszedł na plac parafialny, gdzie starostowie dożynek Emilia Bus i Andrzej Kowalski wręczyli wójt gminy Kodrąb Bożenie Krawczyk bochen chleba wypieczony z tegorocznej mąki.

W imieniu władz Powiatu Radomszczańskiego wszystkim rolnikom, za ich codzienny trud wkładany w uprawę roli i produkcję żywności podziękowała starosta Beata Pokora. W uroczystościach wzięli także udział radni Rady Powiatu: Irena Bareła, Waldemar Zasada i Tomasz Kaczmarek, a także wiceminister rolnictwa Krzysztof Ciecióra, liczni samorządowcy oraz przedstawiciele jednostek i służb z terenu całego powiatu.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się dożynkowe stoiska, na których piętrzyły się smakołyki przygotowane przez sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Kodrąb i parafii Rzejowice. Atrakcją były występy zespołu ludowego „Widawianki” oraz zespołów „Fantastic”, „Jura Band” i „Cover Band”.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina kodrąb dożynki gmina kodrąb rzejowice
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE