Dowiedzieli się, jak założyć łąkę kwietną

Dowiedzieli się, jak założyć łąkę kwietną Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Województwo Łódzkie Ogrodem Polski to projekt realizowany w ramach Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego 2030. W ramach projektu przygotowano cykl spotkań dla mieszkańców, które dotyczą zieleni. Jedno ze spotkań odbyło się w Starostwie Powiatowym w Radomsku.

Ogrody, parki, skwery – to ozdoba każdej miejscowości, a także przestrzenie do wspólnego spędzania czasu i do odpoczynku. Jednym z elementów zieleni są modne ostatnio łąki kwietne.

Przedstawiciele samorządów oraz mieszkańcy powiatu radomszczańskiego w poniedziałek 10 października wzięli udział w bezpłatnych warsztatach, podczas których poznawali podstawy zakładania łąki kwietnej oraz naturalnych metod nawożenia i ochrony roślin w ogrodzie. Praktyczną wiedzę przekazywali uczestnikom spotkania doświadczeni instruktorzy.

Celem projektu #WojewództwoŁódzkieOgrodemPolski, jest wzrost świadomości mieszkańców Łódzkiego na temat prozdrowotnego wpływu terenów zielonych oraz zachęcenie do działań proekologicznych. Efektem projektu będzie poszerzenie i wzbogacenie przestrzeni publicznej o atrakcyjnie zaaranżowane tereny zielone, upowszechnienie wiedzy ogrodniczej i ekologicznej, a także zachęcenie do sięgnięcia po środki wspierające inicjatywy mające wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców województwa łódzkiego.

Tereny zieleni nieformalnej w miastach, a takimi są kwietne łąki, pochłaniają więcej dwutlenku węgla niż uporządkowane parki i skwery – wynika z badania przeprowadzonego przez naukowców z Uniwersytet Łódzki i SGGW / Warsaw University of Life Sciences.

Więcej o:
radomsko starostwo radomsko spotkanie szkolenie warsztaty łąka kwietnia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE