Doświadczenie pokazuje, że nie patrzymy i nie słuchamy

Doświadczenie pokazuje, że nie patrzymy i nie słuchamy Fot. M. Kołaczkowski

„Na Drodze – Patrz i Słuchaj”. Do 31 marca 2023 potrwa najnowsza edycja ogólnopolskiej akcji informacyjnej skierowanej zarówno do kierujących pojazdami jak i do pieszych.

Celem działań jest przede wszystkim uświadomienie kierującym o obserwacji drogi i jej otoczenia, obowiązku zachowania szczególnej ostrożności zbliżając się do przejść dla pieszych.

Z kolei pieszym policjanci zwracają uwagę na zagrożenia związane między innymi z nieostrożnym wejściem na przejście, jezdnię, w tym bezpośrednio przed jadący pojazd. Albo korzystaniem z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię.

- Telefony, smartfony, tablety, a nawet głośne słuchanie muzyki w samochodzie, mają duży wpływ na poziom koncentracji, który może mieć w ruchu drogowym tragiczne w skutkach konsekwencje – przestrzega asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

- Rozkojarzony pieszy czy kierowca może nie zauważyć zagrożenia i doprowadzić do tragicznej w skutkach sytuacji na drodze - dodaje gość portalu Radomsko24.pl.

W piątek, 10 marca 2023 r. gościem portalu Radomsko24.pl będzie aspirant Agnieszka Kropisz, p.o. oficera prasowgo KPP w Radomsku. Premiera programu o godzinie 19.45.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk agnieszka kropisz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE