Dostinex - steryd, który pomaga kontrolować poziom prolaktyny

Dostinex - steryd, który pomaga kontrolować poziom prolaktyny

Dostinex to lek stosowany w celu zmniejszenia poziomu prolaktyny. Jest to syntetyczny analog hormonu dopaminy, który pomaga kontrolować ten hormon w organizmie.

Jak działa dostinex?

Przede wszystkim, należy zauważyć, że dostinex nie jest sterydem. To bardzo ważne, ponieważ wiele dostinex sterydy osób myli go z tymi substancjami ze względu na jego zastosowanie w sportach siłowych.

Dostinex działa poprzez wpływ na receptor dopaminowy D2. Prolaktyna jest hormonem wydzielanym przez przysadkę mózgową, który stymuluje produkcję mleka u kobiet podczas karmienia piersią. Jednakże, kiedy poziom prolaktyny jest zbyt wysoki, może powodować wiele nieprzyjemnych objawów, takich jak nieregularne miesiączki, brak owulacji, obniżenie libido oraz ginekomastia u mężczyzn.

Dostinex działa poprzez hamowanie wydzielania prolaktyny z przysadki mózgowej. W ten sposób zmniejsza poziom prolaktyny we krwi i zmniejsza jej nieprzyjemne skutki uboczne.

Stosowanie dostinexu

Dostinex jest lekiem dostępnym tylko na receptę. Zazwyczaj jest przepisywany pacjentom z wysokim poziomem prolaktyny, którzy cierpią na jej negatywne skutki.

Zwykle, lekarz przepisuje zalecaną dawkę dostinexu, która wynosi 0,5 mg raz w tygodniu. W niektórych przypadkach, dawka ta może być zwiększona do 1 mg raz w tygodniu.

Jak każdy lek, dostinex może powodować skutki uboczne. Najczęściej występujące to ból głowy, nudności, zawroty głowy oraz problemy ze snem. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów, należy skonsultować się z lekarzem.

Dostinex jako steryd anaboliczny

Chociaż dostinex nie jest sterydem, wiele osób uważa, że może być stosowany jako taki. Właśnie dlatego często nazywany jest dostinex steroid.

Jednakże, dostinex nie działa jak typowy steryd anaboliczny. Nie ma właściwości budowania masy mięśniowej ani zwiększenia siły fizycznej. Jego jedynym zadaniem jest kontrolowanie poziomu prolaktyny.

Chociaż dostinex nie jest sterydem, jego stosowanie w sportach siłowych jest zakazane przez wielu organizatorów zawodów. Jest to spowodowane tym, że wysoki poziom prolaktyny może powodować wiele nieprzyjemnych skutków ubocznych, które mogą wpłynąć na wynik zawodnika.

Podsumowanie

Dostinex to lek, który pomaga kontrolować poziom prolaktyny. Nie jest on sterydem anabolicznym, choć często mylony jest z nim ze względu na jego stosowanie w sportach siłowych.

Jego działanie polega na hamowaniu wydzielania prolaktyny z przysadki mózgowej. Jest to bardzo pomocne w przypadku osób z wysokim poziomem prolaktyny, którzy cierpią na jej negatywne skutki takie jak nieregularne miesiączki, brak owulacji, obniżone libido czy ginekomastia u mężczyzn.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE