Domki ogrodowe na lata? Te propozycje są piękne i solidne

Domki ogrodowe na lata? Te propozycje są piękne i solidne

Rozwiązanie, jakim są domki ogrodowe, to niezawodny sposób, aby zabezpieczyć rzeczy oraz narzędzia pozostawiane przez nas na działce. Dodatkowo i my zyskujemy schronienie, czy to przed upalnym słońcem, czy przed nagłym załamaniem pogody i deszczem. Dobrze wybrana konstrukcja będzie trwała i posłuży nam w świetnej kondycji przez lata. Równie istotny jest jednak design. Jakie rozwiązanie zatem wybrać? Sprawdziliśmy, jakie domki ogrodowe to z pewnością dobra inwestycja.

Domek drewniany, czy z blachy stalowej?

Zarówno domki ogrodowe wykonane z drewna, jak i te ze stalowej, ocynkowanej blachy, będą dobry, wyborem, który posłuży nam przez lata. Z pewnością w tym przypadku to drewno będzie tym materiałem, który prezentuje się naprawdę efektownie, wręcz ekskluzywnie. Trzeba jednak pamiętać, że jest to surowiec bardziej wymagający. Naturalne drewno trzeba m.in. regularnie impregnować.

Jeśli chcemy uniknąć prac konserwacyjnych, polecanym rozwiązaniem będą domki ogrodowe wykonane ze stalowej, ocynkowanej blachy. Ważne jednak, aby konstrukcja została zaprojektowana w takich sposób, aby domek gwarantował stabilność i odporność na podmuchy wiatru oraz nacisk śniegu. Pamiętajmy, że w upalne dni domek może mocno się nagrzewać. To zatem opcja dedykowana raczej przechowywaniu rzeczy, niż dłuższemu przebywaniu wewnątrz.

Bogate wyposażenie domku mile widziane

Dzięki zintegrowanej rynnie dachowej, możemy nie tylko sprawnie odprowadzać wodę podczas deszczu, ale i zbierać deszczówkę, którą następnie wykorzystamy do podlewania roślin. Takie wyposażenie domku to rozwiązanie zarówno ekonomiczne, jak i przyjazne dla środowiska naturalnego.

Aby domek stanowił w pełni funkcjonalną przestrzeń, dobrze, aby został wyposażony w przynajmniej kilka podstawowych rozwiązań. Będą to np. uchwyty narzędziowe, wieszaki, półki, dodatkowe schowki. Ważne będą również okna oraz inne przeszklenia. Te zapewnią nam dostęp naturalnego światła słonecznego, co eliminuje konieczność korzystania z dodatkowego oświetlenia w domku w ciągu dnia. Na "bogatszą" wersję domku w tym aspekcie, możemy najczęściej liczyć, wybierając domki ogrodowe drewniane.

Dobrą opcją są na pewno wbudowane panele wentylacyjne, które zapewniają wewnątrz stałą, właściwą cyrkulacje powietrza.

Montaż prosty nie tylko dla wprawionego majsterkowicza

Nowoczesny, efektowny lub przeciwnie - minimalistyczny design, to obecnie najbardziej pożądane rozwiązania na rynku. Nie mniej jednak ważny pozostaje montaż domku. Dobrze, jeśli będzie na tyle prosty, że poradzi sobie z nim praktycznie każda osoba dysponująca odpowiednimi narzędziami, takimi jak wkrętarka, młotek, piłka ręczna do cięcia oraz drabina.

W przypadku konstrukcji drewnianych, znacznym ułatwienie są domki ogrodowe z desek typu pióro - wpust. W zasadzie wystarczy przygotować podłoże (odpowiednie będą kostka brukowa, bloczki betonowe, czy też zwykła wylewka), a następnie postępować zgodnie z instrukcją producenta domku.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE