Dofinansowania na modernizację hali i Orlika

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało środki pieniężne na dofinansowanie modernizacji radomszczańskiej hali sportowej i Boiska Orlik.

Złożony przez Miasto wniosek o dofinansowanie remontu obiektów sportowych w Radomsku został pozytywnie zaopiniowany. Radomsko otrzyma pieniądze z środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
Fot. archiwum Radomsko24.pl
Przez ostatnie lata sukcesywnie poprawiano infrastrukturę sportową w mieście. Także dzięki dotacjom otrzymanym z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Tym razem wnioskowano o środki na modernizację dwóch kolejnych obiektów – hali sportowej, w której planowany jest remont podłogi oraz boisko Orlik, gdzie wybudowana zostanie bieżnia oraz dwie skocznie: w dal i wzwyż.

Jak informuje Miasto, nowa podłoga w hali sportowej to koszt 463.493 złotych, a uzyskana dotacja to 229.300 złotych. W planach jest wymienia nawierzchni zarówno w sali głównej jak i treningowej. Natomiast na budowę bieżni potrzeba 208.497 złotych, a otrzymane wsparcie wynosi 100.400 złotych.

Oba zadania, które znalazły uznanie w oczach Zespołu powołanego w Ministerstwie, to ważne inwestycje nie tylko dla działających w mieście klubów sportowych, ale także dla mieszkańców preferujących aktywny sposób spędzania wolnego czasu.

Więcej o:
hala sportowa orlik urząd miasta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE