Dobra szkoła kitesurfingu – czyli jaka?

Dobra szkoła kitesurfingu – czyli jaka?

Wraz z nadejściem lata plaże Półwyspu Helskiego zapełniają się fanami sportów wodnych. Coraz częściej można spotkać na nich surferów próbujących łapać fale – tych doświadczonych, którzy już nie raz mieli styczność z deską, jak i tych, którzy dopiero próbują swoich sił na wodzie. Popularnością w ostatnich latach cieszy się kitesurfing, którego naukę najlepiej i najbezpieczniej zacząć w szkole kitesurfingowej. Podpowiadamy, jakimi kryteriami się kierować przy jej wyborze.

Na co zwrócić uwagę?

Kitesurfing to sport wodny, polegający na ślizgu po wodzie na desce za pomocą latawca, napędzanego siłą wiatru. Niezwykle istotne jest więc, aby sprzęt do jego uprawiania był wysokiej jakości. To w dużej mierze od niego zależą nasze postępy w nauce oraz bezpieczeństwo. Szkoła powinna dodatkowo dysponować sprzętem w różnych rozmiarach, aby móc dopasować go do danej osoby i poziomu umiejętności kursanta. Ponadto, musi być wyposażona w takie akcesoria jak kaski czy innego rodzaju sprzęt ochronny.

Istotną kwestią, którą należy brać pod uwagę przy wyborze szkoły kitesurfingu, jest jej lokalizacja. Dobrze jest, jeśli baza znajduje się blisko dużego płytkiego akwenu wodnego. Za jeden z najlepszych spotów surferskich w Europie uznany jest Półwysep Helski, gdzie ulokowana jest siedziba Surf People (https://surfpeople.pl/szkola-kitesurfingu/). Płytki, ogromny obszar Zatoki Puckiej to idealne warunki do uprawiania kitesurfingu!

Doświadczona kadra gwarancją profesjonalizmu

Najważniejsza rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę to doświadczenie instruktorów uczących w szkole – zarówno w pływaniu jak i w prowadzeniu kursów. Odpowiednie kwalifikacje upoważniające do prowadzenia zajęć dają pewność, że szkolenie przebiegnie z zachowaniem norm bezpieczeństwa, co jest szczególnie istotne w przypadku kitesurfingu. Dodatkowym atutem będzie wieloletnia działalność samej szkółki, w której kadra jest stała. Takim miejscem jest szkoła kitesurfingu Surf People! Profesjonalni instruktorzy z pasją sprawią, że nauka przebiegnie sprawnie i w miłej atmosferze. 21 lat doświadczenia, nowoczesny system szkoleniowy i najnowszy wymieniany co sezon sprzęt to tylko niektóre z powodów, dla których wiele osób co roku powraca. Dobra szkoła kitesurfingu powinna nie tylko nauczyć cię pływać, ale także sprawić, że pokochasz ten sport.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE