Dobiegły końca wakacyjne remonty powiatowych szkół

Dobiegły końca wakacyjne remonty powiatowych szkół Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

377 145 zł to kwota wydana przez Powiat Radomszczański na inwestycje wykonane w okresie wakacji w szkołach i placówkach edukacyjnych.

Wakacje to czas, gdy organ prowadzący szkoły może - z uwagi na nieobecność uczniów - dokonać niezbędnych remontów i napraw w budynkach oświatowych. To także czas na wyposażenie placówek w sprzęt oraz pomoce naukowe. 

W tym roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. F. Fabianiego w Radomsku wykonano remont biblioteki, który kosztował 15 tys. zł. Konieczna była także naprawa drzwi wejściowych do budynku szkoły. Największą inwestycją był jednak zakup pomocy dydaktycznych i mebli oraz remont  pracowni geograficznej. Na to pozyskano 59 940 zł z WFOŚiGW w Łodzi (10 200 zł - wkład własny powiatu). 

W II Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego wyremontowano dwie sale lekcyjne i hol, naprawiono dach oraz wykonano konserwację siatek i zabezpieczeń na boisku zewnętrznym. Ogólny koszt inwestycji wyniósł 15,2 tys. zł. 

Uczniowie Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku w nowym roku szkolnym będą korzystać z czterech odnowionych pracowni. Poza tym w szkole wykonano konieczne naprawy. Powiat przeznaczył na to ponad 15 tys. zł. 

Największym przedsięwzięciem w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych był remont pracowni komputerowej wraz z zapleczem (koszt niemal 130 tys. zł). Wykonano także drobne remonty. 

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Przedborzu odświeżono sanitariaty oraz pomalowano świetlicę.

Najdroższą inwestycją jest remont chodnika przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Radomsku (koszt to ponad 92 tys. zł). Ponadto zmodernizowano sieć informatyczną w budynkach szkoły i internatu za 28 tys. zł. 

W Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Radomsku przeprowadzono drobne prace remontowe w budynku placówki, na zewnątrz oraz w zakresie konserwacji instalacji elektrycznej. 

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański remonty wakacje remonty szkół inwestycja starostwo radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE