Dobiegł końca projekt „Nie zmarnuj swojego życia”

Dobiegł końca projekt „Nie zmarnuj swojego życia” Fot. ZSDiOŚ w Radomsku

Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku wziął udział w projekcie „Nie zmarnuj swojego życia”, który był wspierany przez wójta Gminy Radomsko –Romana Radczyca i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem projektu było uświadomienie młodzieży zagrożeń związanych z używkami, pogłębianie wiedzy na temat konsekwencji zdrowotnych i społecznych wynikających z nadużywania alkoholu.

Projektowi towarzyszyły spotkania profilaktyczne z Agnieszką Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku oraz pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - Anną Szablewską. Były to prelekcje na temat używek, a w szczególności na temat uzależnienia od alkoholu. Uczniowie mieli możliwość skorzystania z ALKOgogli i NARKOgogli, a także uczestniczyli w projekcji reportażu przestrzegającego młodzież przed nierozważnym zachowaniem w klubach.

W ramach projektu odbyło się również spotkanie z dietetyk Justyną Filiks, która zachęcała do aktywności fizycznej i zdrowych nawyków żywieniowych. W ramach kształtowania i rozwijania prozdrowotnych nawyków młodzież udała się do klubu fitness. Dodatkowo uczniowie obejrzeli film pt. „Zabawa zabawa” w Kinie za Rogiem, który opowiadał trudne historii kobiet borykających sie z problemem alkoholowym, a raczej udających, że owego problemu nie ma. Film pokazał w dosadny sposób, momentami wręcz bolesny, jak łatwo zatracić się w sytuacji bez wyjścia, przy okazji krzywdząc innych ludzi. Pokazywał negatywne skutki nadużywania alkoholu i przestrzegał nas przed konsekwencjami.

W ramach projektu ogłoszony został również konkurs plastyczny, w którym uczniowie musieli przedstawić hasło „Nie zmarnuj swojego życia”.

LAUREACI KONKURSU:

I miejsce: Dagmara Dobska – PSP w Płoszowie
II miejsce: Michał Struzik – PSP w Strzałkowie
III miejsce ex aequo: Pola Bareła – PSP w Strzałkowie i Laura Miśkiewicz – PSP w Kietlinie

WYRÓŻNIENIE:

- Samanta Szafruga – PSP w Strzałkowie
- Szymon Proszowski – PSP w Strzałkowie
- Sebastian Cyran – ZSDiOŚ w Radomsku

W środę, 15 maja 2024 odbyło się podsumowanie projektu - występ zespołu RYMcerze: Bęsia i Dj Yonasa, którzy na przykładzie swoich życiowych doświadczeń przestrzegali młodzież przed wkroczeniem na złą ścieżkę życia.

Uczniowie mogli również spróbować swoich sił na scenie.

Rymcerze wzbudzili zainteresowanie naszej młodzieży. Starali się przestrzec naszych podopiecznych przed destrukcyjnym oddziaływaniem rówieśników, sięganiem po używki czy bezproduktywnym marnowaniem czasu. W trakcie zajęć ukazali jak istotnym elementem funkcjonowania człowieka jest posiadanie wiedzy, umiejętności, rozwijanie talentów i zdolności oraz otaczanie się osobami, które przyczyniają się do naszego rozwoju w każdej sferze funkcjonowania. Raperzy zachęcali również do stawiania sobie celów, krótko i długoterminowych, wyboru właściwej drogi życiowej prowadzącej do realizacji własnych celów oraz spełniania marzeń.

Projekt koordynowały: Renata Wnuczek- Łągiewska, Katarzyna Krok.

Więcej o:
radomsko zsdioś radomsko drzewniak radomsko projekt profilaktyka nie zmarnuj swojego życia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE